Бювети артезіанського водопостачання вже давно і з задоволенням використовуються броварчанами, як альтернатива воді «з-під крану». І якщо раптом один з цих об’єктів виходить з ладу, це спричиняє значне хвилювання у населення. До нашої редакції декілька раз телефонували стурбовані мешканці Торгмашу з одним питанням – що сталося з бюветом на Олімпійській та коли він нарешті запрацює?
АЛЬТЕРНАТИВА ПРИЖИЛАСЯ
Частина води, що використовується людиною для приготування їжі та пиття, в комунальному споживанні становить близько 1%. Як правило, люди використовують для таких цілей або куповану бутильовану воду, або фільтровану в домашніх умовах, або – з бювету. Підземні артезіанські води досить надійно захищені від техногенного забруднення і можуть споживатися без додаткового очищення та знезараження хімічними реагентами – так стверджує наукова література. І до речі, цікавий факт – у столиці України перша артезіанська свердловина була відкрита в 1895 році, зараз у Києві понад 200 бюветів. Бровари у цьому сенсі набагато скромніші. Перший бювет зявився у нашому місті у 2002 році. Артезіанська скважина глибиною 154 метри на вул. Короленка настільки «прийшлася до смаку» броварчанам – і в прямому, і в переносному сенсі, що протягом наступних декількох років у різних районах міста було облаштовано ще чотири водозабірника – на бульварі Незалежності, у парках «Приозерний» та «Перемоги» та на вул. Олімпійській на Торгмаші.
«Найбільший розбір води спостерігається по бульвару Незалежності та в першому бюветі на Короленка. Мабуть, це пов’язано з тим, що це Масив, густонаселені мікрорайони. Люди активно користуються артезіанською водою і це показник того, що вода тут гарної якості», – каже начальник ремонтно-механічної майстерні КП «Броваритепловодоенергія» Ігор Яценко.
Інші бювети хоч і не настільки популярні, однак теж, окрім скважини в парку «Приозерний», діючі. В районі Геологорозвідки, на жаль, бювет профункціонував недовго. В результаті значного замулення скважини вийшло з ладу обладнання для відновлення якого потрібні значні капіталовкладення. Дешевше законсервувати існуючу та поряд зробити нову свердловину. Тим паче, що вода в «Приозерному» за лабораторними показниками дуже хороша.
«Тут колись навіть збиралися розливати мінеральну воду, бо скважина у парку Фіалковських саме з такою водою і є. Цілюща водичка, кажу вам!» – повідомляє Василь Семенович, мешканець вулиці Білана.
ПОВЕРНІТЬ БЕЗКОШТОВНУ ВОДУ!
Бювет на Олімпійській теж не можна назвати архіпопулярним, однак, коли протягом місяця зі скважини не просочилося жодної краплі води, мешканці забили на сполох.
«З кінця березня не працює бювет! Це неподобство! Я увесь час брала воду звідти, добра вода, зручно було. А тепер шо – у магазині воду продають, а хіба на одну пенсію її накупишся? Коли повернуть безкоштовну воду?!», – обурюється мешканка вул. Олімпійська Віра Олексіївна.
Не відкладаючи у «довгий ящик» телефонуємо до «Тепломережі», адже усі бювети знаходяться на обслуговуванні саме у цієї організації. І саме вчасно – ремонтна бригада щойно виїхала на Олімпійську. Прямуємо до об’єкту, аби на власні очі пересвідчитися у тому, що роботи нарешті розпочато.
Начальник ремонтно-механічної майстерні Ігор Яценко з готовністю пояснює і причини зупинки бювету, і чому так затягнулися строки відновлення водопостачання. Виявляється, негаразди виникли через вихід з ладу насоса, що подає воду до трьох колонок. Дійсно, ремонт затягнувся, але виною тому складнощі з заміною обладнання.
«Справа в тому, що насос ще гарантійний. Оскільки після виходу з ладу його необхідно було замінити, ремонт, на жаль, не допоміг би, мусили чекати нового. А фірма-поставщик замовляла його в Німеччині, тому так довго і чекали. У п’ятницю насос нарешті доставили, ось сьогодні вже приступили до встановлення», – пояснює ситуацію Ігор Яценко.
Остаточний термін запуску бювету на Олімпійській – середа- четвер. Адже потрібно не тільки встановити насос, але й провести його випробування, перевірити воду в лабораторії і тільки після цього запустити бювет. Чи все складеться, як сподіваються фахівці – побачимо в четвер.
Катерина Ковальчук