День міста Бровари
Цієї суботи, 18 вересня, Бровари святкували День міста, за офіційною версією, 391-у річницю з дня заснування.
Основне свято відбувається в суботу. Розважальні, пізнавальні, культурні та спортивні заходи тривають на десятках локацій. Зокрема, центр міста і перехрестя з Незалежністю перетворили на пішохідну зону та встановили сцену для вечірнього концерту.
День міста розпочався з самого ранку вшануванням пам’яті загиблих броварчан біля пам’ятника на вулиці Ярослава Мудрого.
За тим стартувало відкриття фестивалю «Нові ми». Урочиста частина свята почалася спільною молитвою, перед якою настоятель Української греко-католицької церкви Олег Панчиняк, від імені усього духовенства, подякував владі за правильне рішення: заборонити продаж алкоголю.
«До нас підходили люди й питалися, чи то ми (священики – ред.), додумалися, щоб алкоголь не продавали. Але на щастя, цього разу, то не ми. А люди дякували нам, що цьогорічне свято пройде без сміття і алкоголю. Натомість я хочу подякувати за це рішення тим, хто додумався до нього першим», – сказав отець Олег.
Привітання міського голови та закордонних делегацій
Першим, як годиться, броварчан вітав зі святом міський голова Ігор Сапожко. Він зазначив, що це перший день народження, який святкується не просто містом Бровари, а Броварською об’єднаною територіальною громадою. Побажав громаді нових перемог у будь-якому направленні та щоб щасливі люди міста, були щасливими всюди.
Відтак, з привітаннями виступили керівники делегацій з Естонії, Польщі, міста Юрмали (Латвія). Всього на сцену піднялися представники п’яти міст-побратимів, угоди про співпрацю з окремим з них укладено ще на початку 2000-х років.
Одразу за красномовними побажаннями, міський голова та начальник Головного управління Нацполіції у Київській області, генерал третього рангу Андрій Нєбитов уклали меморандум про співпрацю та партнерство у рамках реалізації програми «Поліцейський офіцер громади».
Довідка: “Поліцейський офіцер громади” – це частина реформи Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.
Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.
Для укріплення гарних стосунків з громадою, поліцейські Броварського райвідділу неподалік на польовій кухні варили кашу й пригощали нею усіх охочих. А до каші хліб, чай і все безплатно.
Поруч вже за гроші на фудкорті гостям пропонували грузинський шашлик, плов, овочі-гриль та ще довгий перелік традиційних для масових свят смаколиків.
До вечора тривав концерт на сцені під літаком, скрізь по парку розгорнулися розважальні, пізнавальні локації, ярмарки та фотозони. Охочі принести користь суспільству навіть у святковий день, могли з активістами плести маскувальні сітки для нашої армії чи зробити дрібну покупку на стенді від благодійного фонду «Інна», щоб продавці виручені кошти спрямували на лікування онкохворих містян.