Щодня з екранів телевізорів ми багато чуємо про енергетичну кризу та «віяльні» відключення. Чиновники називають об’єктивні причини цієї ситуації та закликають всіх нас економити електроенергію. Чому немає світла в Київській області розбирався Громадський ревізор.
Більшість жителів Київської області задають собі питання – чому вони змушені потерпати по кілька годин на добу при свічках, в той час, коли Київ світиться різнокольоровими вогнями вуличної ілюмінації. Безперечно статус столиці зобов’язує бути обличчям держави. Та чи можна «тримати обличчя» за рахунок життєдіяльності всієї країни?
Керівник департаменту оперативно-диспетчерського управління ПАТ «Київенерго» Володимир Пулов повідомив, що віяльні відключення таки зачепили столицю, однак поки вини стосуються лише деяких підприємств. Щодо інших споживачів посадовець зазначив: «В Києві численна кількість установ, які відключати не можна в цілях безпеки. Наприклад, лікарні та пологові будинки. Велика кількість промислових та побутових підприємств, дипломатичні представництва, урядові будівлі, міжнародні організації. Це питання іміджу України. Держава є держава. Пологовий будинок по значимості не поступається Кабінету Міністрів. В першому – з’являється на світ нове життя, а в другому – приймаються стратегічно важливі рішення для держави. Отож, частина споживачів автоматично отримує імунітет потрапляє в список тих, кого відключати не можна».
Отож, з впевненістю можна констатувати, в кабінетах та маєтках керманичів держави і надалі буде світло та тепло. Звичайно, за таких умов складно віддчути, як виживає населення без електричних благ та зробити бодай щось, аби якнайшвидше вивести країну з цієї енергетичної кризи.
Тим часом, поки народні обранці піклуються про себе та «імідж» держави, надаючи індульгенцію столиці, жителі області змушені компенсовувати спожиту киянами електроенергію за рахунок світла у власних оселях, школах, садочках, а подекуди і лікарнях.
Експерти висловлюють думки, що причина таких частих та тривалих відключень на Київщині не лише в тому, що їй доводиться економити за двох. Ключовим є те, що нові власники компанії “Київобленерго” потрапили у список санкцій. Про таке заявив екс-міністр Кабінету Міністрів України.
«Я не виключаю, що це є елемент політичного тиску. І я підозрюю, що це може може бути політичний підтекст, який є абсолютно неприйнятний для України», – сказав Остап Семерак.
Зазначимо, “Київобленерго” ще у квітні 2013 року купила компанія “VS Energy International”. За інформацією інтернет-видань, українська компанія VS Energy International є підконтрольною депутату російської Держдуми Олександру Бабакову.