Ситуацію, що останнім часом сталася на кордонах нашої держави, ніяк не можна назвати стабільною. Ризики зовнішнього військового втручання зростають, тож виникла гостра необхідність мобілізувати усі зусилля для безпеки громадян. Зважаючи на це, Броварська міська рада затвердила Програму заходів з організації територіальної оборони.

Фактично, Сили територіальної оборони – це легка піхота, яка зможе допомагати основному складу ЗСУ в охороні кордону чи об’єктів критичної інфраструктури, зможе чергувати на блокпостах чи охороняти населення. Сили ТрО не братимуть участі у бойових зіткненнях із супротивником, усі їхні завдання – поза районами ведення бойових дій.
Ігор Сапожко, Броварський міський голова, зазначив: “У батальйон територіального захисту будуть входити військовослужбовці. У випадку надзвичайних ситуацій вони відповідатимуть за захист населення. При цьому, такий батальйон не підпорядковується військомату чи комусь іншому”.
Наразі Броварський батальйон територіальної оборони перебуває на стадії створення.
Потенційним кандидатом на посаду командира добровольчого формування Броварської МТГ №1 є Олександр Чекмаз. Відповідне рішення 8 лютого ухвалили члени виконавчого комітету. Саме кандидатуру Чекмаза – ветерана АТО\ООС, запропонували на своєму першому засіданні члени Добровольчого формування. Офіційне ж призначення відбудеться після ряду перевірок та за погодження командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Щодо загального фінансування міської Програми заходів з організації територіальної оборони – на даний момент його затвердили на рівні 750,3 тис. гривень. За нагальних потреб можуть виділяти кошти додатково.

Найбільше грошей – 380 тис. грн – виділили на організацію та проведення навчань з домедичної допомоги й тактичної підготовки. Решта коштів буде розподілятися на закупівлю комп’ютерної техніки, канцелярії, витратних матеріалів, на транспортні витрати тощо.
Щодо місця розташування батальйону територіальної оборони – Броварська рада пропонує територію військового містечка №201, що знаходиться за об’їзною дорогою у Броварах. Ігор Сапожко підкреслив, що саме тут є усі умови для зберігання військової техніки, зброї, розташування та навчання людей.
Однак наразі Міноборони надало перевагу приміщенню податкової інспекції в Баришівці. Чиновники пропонують розмісити тероборону в підвалі, а також на першому та другому поверхах будівлі. Військова техніка в такому випадку буде розташовуватися просто на подвір’ї. Зброя зберігатиметься у непристосованому для цього приміщенні. До того ж, в екстреному випадку члени батальйону тероборони (більшість з яких – броварчани) будуть вимушені діставатися Баришівки, щоб узяти зброю, та повертатися з нею назад до Броварів. Основний аргумент Міністерства оборони – Баришівка знаходиться у центрі району.
У підсумку обговорення, за пропозицією Ігоря Сапожка, депутати направлять звернення до Міністерства оборони, де буде наголошено на доцільності розташування батальйону саме в Броварах.
