Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинувати дітей від коронавірусу. Щепити вирішено дітей від 12 років з використанням вакцини виробництва Pfizer/BioNTech
Вакцинація для дітей дозволена незалежно від їх приналежності до певних груп ризику. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОЗ.
У своєму наказі МОЗ посилається на висновки Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), яка розглядала доцільність антикоронавірусної вакцинації дітей у зазначеному віковому діапазоні.
Група дійшла висновку, що попри незавершений процес клінічних випробувань антикоронавірусних вакцин на предмет їх впливу на дітей, вакцинувати можна за наявності відповідних віку щеплень з урахуванням затверджених загальних протипоказань до вакцинації. При цьому дітей старше 12 років віднесли до пріоритетної групи вакцинації.
Також після вивчення даних про безпеку та ефективність вакцини Comirnaty для дітей старше 12 років група з урахуванням зростання коронавірусної захворюваності серед дітей рекомендувала щепити дітей 12-17 років незалежно від груп ризику за умови наявності інших належних за віком щеплень.
Протипоказано застосування вакцини виключно при серйозній алергічній реакції на один з компонентів вакцини. Тим дітям, які мали міокардит або перикардит після першої дози вакцини Comirnaty, потрібно відкласти введення другої дози вакцини до отримання докладніших наукових даних. Також треба відкласти вакцинацію тим, хто переніс дитячий мультисистемний запальний синдром, – теж до отримання додаткових наукових даних.
Згідно з рекомендаціями групи, для вакцинації дітей 12-17 років використовується схема введення двох доз з інтервалом 21-28 днів. Мінімально допустимим інтервалом між щепленням від коронавірусу та іншим щепленням є 14 днів. Вакцини проти коронавірусу можна вводити одночасно з інактивованою вакциною проти грипу.
Нагадаємо, станом на ранок 26 жовтня в Україні зафіксовано 19 120 нових випадків коронавірусу. Протягом доби від COVID-19 померло 734 людини. І це – рекордна кількість від початку пандемії. При цьому, повністю одужало 9 738 пацієнтів.