У броварських аптеках ажіотаж на йодид калію. Не такий штурмовий, як на захисні маски, але через повідомлення Володимира Зеленського про загрозу теракту з викидом радіації на Запорізькій АЕС цей препарат за один день став дуже популярним серед броварчан
«Розвідка отримала інформацію про те, що росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції. Вони все підготували для цього», – учора заявив Президент у першій половині дня, а вже до вечора аптеки міста повністю розпродали запаси йодиду калію.
Наприклад, з шести аптечних закладів на вулиці Героїв України, куди завітали журналісти “Громадського Ревізора”, йодовий препарат не запитували тільки в одній з аптек. У інших – розкупили до останнього. Також, зазначають провізори, кількість онлайн замовлень різко збільшилася за лічені хвилини.
“Йодиду калію вистачить всім. На сьогодні препарату вже нема, але на завтра ми зробили замовлення”, – пояснює завідуюча аптекою Олена.

Скільки насправді нам треба йодиду калію, коли його приймати та чим замінити, якщо не встигли придбати? Про все пояснив директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов.
Найважливіше, що слід знати більшості споживачам: препарат не рекомендується вживати після 40-ка років. У цьому віці щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом йодиду калію може завдати більше шкоди, ніж користі.
Для всіх інших дозування препарату має бути таким:
- діти від одного місяця до трьох років — 32 мг,
- діти 3-12 років — 62,5 мг,
- підлітки 12-13 років та дорослі до 40 років — 125 мг.
Ані спиртова настоянка 5% йоду, ані розчин “Люголя”, ані “Йодомарин”, “Йодид” чи йодна сіточка намальвана на тілі, не захистять щитоподібну залозу в разі радіаційного зараження. Всі вони містять у сотні разів меншу дозу йоду, ніж необхідно для профілактики опромінення.
Також не можна приймати таблетки “для профілактики”. Препарат діє лише короткий проміжок часу і може спричинити порушення функції щитоподібної залози, заблокувати її роботу, – зазначає Ігор Кравцов.
Щоб прийняти йодид калію, потрібно дочекатися офіційного оповіщення. Повідомлення надійде від органів влади та ДСНС через радіо, телебачення та на офіційні сайти.
Оптимальним є прийом йодиду калію за шість годин до впливу радіоактивного йоду. Зважаючи на малу ймовірність прогнозування такої ситуації, допустимим для прийому препарату є проміжок часу від 24 годин до моменту надходження радіоактивного йоду до організму та до 8 годин після його впливу.

А головне: не панікувати та не займатися самолікуванням, щоб не створити зайвих проблем своєму організму – наголосив Ігор Кравцов.
