У п’ятницю, 27 листопада, в міському культурному центрі «Прометей» було гаряче. Одразу два заходи: звітний концерт театру народної пісні «Слов’яночка» та благодійний захід «Діти проти війни». Як це було бачив «Громадський Ревізор».
З приходом зими культурне життя Броварів не замерзло, а навпаки, перемістилося в тепле місце і почало розвиватися. МКЦ «Прометей» просто вже «тріщить по швах» від кількості заходів. Що не день то концерт, а інколи навіть не один.
МАЛЕНЬКІ ЗІРКИ ВЕЛИКОЇ СЦЕНИ
Відкривав урочис тос ті п’ятничного вечора театр народної пісні «Слов’яночка», що вже п’ятий рік під керівництвом Тетяни Мурзай існує та процвітає у Броварах. «Для нас цей концерт – це не тільки звіт за п’ять років роботи, а й точка відліку. Багато чого ще треба зробити і вдосконалити в роботі колективу, але всі наші діти, безумовно дуже талановиті та вже зараз показують неабиякий результат», – говорить молодий керівник.
Відсвяткувати перший ювілей колектив вирішив двогодинним сольним концертом на великій сцені. Серед запрошених батьки та бабусі, керівники учбових закладів та навіть високі посадовці. Всі аплодують юним талантам та тішаться їхніми успіхами.
«Ми до концерту готувалися ледве не за місяць. Продумували зачіску, макіяж, щовечора влаштовували домашні репетиції та приміряли костюм безліч разів», – ділиться мама однієї з вихованок «Слов’яночки».
Та воно й видно. Перед виступом діти схвильовано поправляють волосся, по мільйону разів бігають в фойє до дзеркала подивитися чи все ідеально та безупинно повторюють слова пісень. Але, як незаангажовані слухачі, хочемо запевнити маленьких талантів – все пройшло блискуче. А щирі посмішки малюків звели нанівець деякі технічні проблеми.
ТАНЦІ ЗІ ЗМІСТОМ
А увечері юні дарування звільнили сцену для більш серйозного заходу – благодійного концерту «Діти проти війни». Основною метою був збір коштів на потреби військових в зоні проведення АТО.
На початку ведуча продекламувала сумний вірш про кохання та війну, який заразом слугував епіграфом до першого номеру програми – п’ятнадцятихвилинного танцю-розповіді про Майдан, війну та кохання. За тим, що відбувалося на сцені, глядачі в залі спостерігали, затамувавши подих. І не потрібно було слів, дівчата своїм танцем зуміли достукатися до всіх присутніх та викликати сльози навіть у «Ревізора».
Не обійшлося і без хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих бійців на сході нашої країни. А потім авторську пісню заспівала спеціальна гостя з Києва, співачка Алла Мартинюк. «Я молюся аби ця війна скоріше закінчилася, бо це вже давно ніяка не антитерористична операція, а справжня жахлива війна», – зазначила артистка.
Під вечір змінився не лише сам формат заходу, але й публіка. Тепер в залі були присутні вдови загиблих героїв, військові та броварчани, життя яких Майдан змінив назавжди. Та й виступи хореографічного колективу «Мальва» були пронизані сумом за загиблими та відкритим нервом пульсували в серці кожного.
Дуже приємно, що в нашому місті так багато свідомих мешканців, які готові прийти на допомогу. На заході у кожного була своя роль. У фойє активісти плели маскуючу сітку і кожен бажаючий міг до них приєднатися, також по всьому «Прометею» були розставлені благодійні бокси, куди присутні мали змогу пожертвувати кошти на потреби військових. Ну, а артисти та танцівники, що підіймалися на сцену в цей вечір, самовіддано дарували своє мистецтво, аби привернути увагу громадян до кривавої війни, що вже більше року триває на території нашої країни.
Підбиваючи підсумки концертного дня можемо сказати, що у Броварах мистецтво і справді різнобічне. Воно направлене не тільки на розваги, але й може підіймати такі важливі теми і спонукати пересічних жителів до незвичайних та дійсно героїчних подій.
Маргарита Струтинська