25 жовтня в міській раді наші депутати та представники служб міста обговорювали питання щодо паспортизації зелених насаджень у місті Бровари. Ця процедура є дійсно необхідною, і, як виявилося, ще й досить недешевою. За приблизними підрахунками, загальна сума витрат сягатиме не менше 6 млн. грн. Чому ж так дорого?
А все через «нову технологію паспортизації», а точніше – технологію лазерного сканування. Як пояснив один з представників компанії, що надає свої послуги у даній сфері, ця технологія є дійсно ефективною та дуже перспективною.
«Ми пропонуємо розглянути зовсім новий підхід до технології процесу інвентаризації зелених насаджень, розбивши його на два основних етапи: 1 – створення автоматизованої системи ведення паспортів зелених насаджень і 2 – збір інформації, яка дозволяє закоординувати положення кожного дерева, кожного зеленого куща, отримати інформацію про товщину стовбура, про породу дерева, сформувати паспорт на це зелене насадження і внести його в базу даних», – зазначив він.
Одними з основних переваг такого приладу є швидкість збору інформації та багатофункціональність. Адже по суті, скануючи зелені насадження ми в результаті отримуємо цілий відеофільм, в якому також буде проскановано, наприклад, малі архітектурні форми, стан зупинок громадського транспорту, тротуарів, якість дорожнього покриття тощо. Тобто програма є дійсно багатофункціональною.
З приводу того, наскільки така програма є доречною, зважаючи на ціну, погляди у депутатів розійшлися. Адже прилад надає суто зовнішні характеристики зеленого насадження, коли для паспорта не менш важливим є, наприклад, і вік дерева.
Декілька раз прозвучали пропозиції зробити так званий пілотний проект якоїсь окремої вулиці наприклад, аби побачити, яким чином це діятиме на практиці. Але у будь-якому випадку саму програму доведеться купувати. А її ціна, на хвилинку, становить 150 тис. грн.
Якої згоди дійдуть депутати і в скільки тисяч або ж мільйонів це рішення обійдеться нашому бюджету ми дізнаємось вже зовсім скоро.