Протягом тижня, з 15 по 23 жовтня, у нашому місті гостювали представники Польщі.
Завітали гості у Бровари у рамках проекту «Курс учнівського самоврядування». 15 юнаків та дівчат з польських міст Щецин, Ченєєво та району Поліцо активно знайомилися з нашим пристоличним містом.
«Тричі ми були учасниками подібних заходів у Польщі. Багато дізналися у них про систему самоврядування, тож вирішили також створити перший подібний проект, тому що нам теж є що показати, наше бачення та ідеї», – поділилася Ірина Шляхтиченко, куратор «Курсу учнівського самоврядування».
Мета проекту – познайомити українську та польську молодь, які є активістами своїх молодіжних та студентських рад, які не байдужі до того, що відбувається у їх містах, і які є безпосередніми учасниками багатьох громадських ініціатив. Броварська юнь, яка ділилася досвідом, у рамках проекту представляла не конкретні навчальні заклади, а актив «Ради дітей та учнівської молоді міста».
Молоді активісти спробували реалізувати декілька флешмобів – екологічні та суспільні, де намагалися визначити шляхи допомоги безпритульним людям. Також, говорили про освітні питання. У нас велике місто і багато учнів та мало шкіл, а у них навпаки – школи зачиняються, в силу тих обставин, що бракує учнів і тому польську делегацію запросили до БЗОШ № 3, БСОШ № 5, БНВО, школу «Мозаїку», для дітей з особливими потребами й вони були вражені, яка різноманітна освітня сфера у нашому місті, які є особливі підходи до навчання дітей.
Питання патріотизму та культурного надбання тягнулось «червоною ниткою» протягом усього курсу, і виявилося, що все ж таки ми схожі – в менталітеті, в уподобаннях, в поглядах, і навіть в тому, як ми хочемо проводити своє дозвілля. Жодних проблем у спілкуванні не виникало і міжкультурний діалог відбувався навіть без участі перекладача.
«Я, як та людина, яка провела з ними цілий тиждень, можу впевнено сказати, що поляки задоволені тим, що вони побачили і щойно ми це чули на заключній зустрічі, найважливіше що виділимо з цього та попередніх проектів – це емоції, які вони нам залишили і які вони від нас повезуть з собою – тепло, гостинність, обійми, посмішки. Молодіжний обмін та міжкультурний діалог це реальність»,- захоплено резюмує Ірина Шляхтиченко.