Return to 90-ті
Протягом останніх кількох місяців в Броварах стрімко зросла кількість правопорушень.
«У місті зараз безлад та хаос, ніякого відчуття захищеності немає! Страшно дітей на вулицю випускати! Тільки й чуєш – там у кватирку залізли, все з хати винесли, там у машини колеса познімали, там побили людину та ще й з кульовими пораненнями. Що це – не бандитизм?! Не 90-ті повернулися?!», – коментує ситуацію броварчанка Ніна Максимівна.
Можливо, жінка занадто драматизує, але факт залишається фактом – дійсно у Броварах не все спокійно. Практично щодня щось трапляється, а вчасно відреагувати на подію броварські поліціянти може й хотіли б, та ресурсів не вистачає. Як технічних, так і кадрових.
«Приватні батальйони»
Можна довго зітхати, дискутувати та вирішувати, яким чином примусити чи заохотити людей працювати в поліції. На невисоку зарплату. В умовах постійного емоційного напруження. З неадекватними, небезпечними, агресивними правопорушниками. А можна по-іншому. Просто прийти на допомогу та поділитися власним досвідом та, що досить важливо, власним ресурсом. Так вийшло з компанією «Комкон».
«Група компаній «Комкон» працює у сфері охоронних послуг з 2001 року, зареєстрована організація у Броварах, податки також сплачуємо до місцевого бюджету. А ось працювати на території міста фактично почали з лютого 2015 року», – розповідає заступник директора фірми Сергій Печура.
Знаючи про скрутну ситуацію у місті, адже більшість співробітників та керівний склад «Комкону» – броварчани, виникла ідея запропонувати спільні патрулювання міста співробітниками охоронної фірми та поліціянтами. У тестовому режимі такі патрулі взяли під охорону місто з початку травня. Результати – декілька затриманих правопорушників, які знаходилися у розшуку.
Окрім того, це дієвий превентивний захід, адже містом вже пішов розголос про те, що у Броварах працюють «приватні батальйони», які охороняють спокій городян. Тому вже одна поява «на горизонті» машини «Комкону» значно притишує запал хуліганів чи наміри зловмисників.
«Нам часто задають питання – навіщо це вам потрібно? Поясню. По-перше, у Броварах живуть наші сім’ї, наші діти, і наш обов’язок – захистити їх спокій. По-друге, це певний «плюс» до позитивного іміджу «Комкону». І нарешті – в роботі це додаткові можливості завдяки повноваженням правоохоронців, яких не мають наші співробітники», – роз’яснює Сергій Печура.
У кожного співробітника поліції є доступ до електронної бази данних, що надає можливість миттєво ідентифікувати правопорушника, а також значно підвищує швидкість реагування патруля під час виклику. Віднедавна створено обласний колл-центр з багатоканальним зв’язком по лінії 102. Отримавши виклик, диспетчер колл-центру відправляє електронне повідомлення на «планшет», що знаходиться безпосередньо у співробітника поліції, який перебуває найближче до місця пригоди. Прийнявши виклик, правоохоронець «блокує» свій планшет, допоки не вирішиться ситуація. Потім відправляється короткий звіт по пригоді і таким чином патруль знову переходить в режим, вільний для виклику.
Оскільки досвід співпраці приватної охоронної структури та місцевої поліції має досить позитивні результати, на сьогодні розглядається питання стосовно подальшої співпраці на постійній основі.
«А поки спільні патрулювання продовжуються!», – запевняють керівники «Комкону».
Олена Марченко