“Втрата свідомості” – так звучала причина виклику бригади №432 Броварської станції екстреної медичної допомоги. На допомогу рятівників чекала 75-річна жінка у селі Літки
“Літня жінка перебувала без свідомості. Тахіпное (часте дихання) з хрипами було важке. Нетипові звуки для нормального дихання стали підказкою, що є загроза прохідності дихальних шляхів. І ми не помилилися. При проведенні санації ротової порожнини, було виявлено велику кількість слизу та залишки їжі. Вочевидь, у пацієнтки була блювота”, – ділився своїми припущеннями керівник бригади лікар з медицини невідкладних станів Павло Манеліс.
З історії анамнезу старенької, медики дізналися, що жінка перенесла інсульт і періодично в неї траплялися судоми. Під час відповідних першочергових процедур, сатурація в жінки була низькою. Після очистки ротової порожнини, знову повторилися судоми, які призвели до гіпертонусу жувальних м’язів.
“Поки колега займався випорожненням дихальних шляхів, я встановлював внутрішньовенний доступ, аби швидко ввести сибазон. Цей лікарський засіб значно послабив м’язи і нам вдалося досанувати ротову порожнину. Довенний доступ довелося встановлювати в яремну вену”, – розкривав подробиці випадку фельдшер з медицини невідкладних станів Роман Кидун.
Коли дихальні шляхи жінки були придатні для подальших медичних маніпуляцій, медики розпочали штучну вентиляцію легень за допомогою мішка Амбу з під’єднаним до нього киснем. В легенях прослуховувалися хрипи. Сатурація залишалася низькою, проте стабільною. До рятувальної місії був залучений увесь склад бригади.
“Через анатомічні властивості жінки, вентилювати ефективно не виходило, тому Павлом Ігоровичем було прийнято рішення забезпечити прохідність дихальних шляхів шляхом інтубації трахеї”, – долучився до розмови водій санітарного транспорту Микола Булат.
Інтубували пацієнтку ендотрахіальною трубкою за допомогою ларингоскопа під контролем капнографа. Ввели седативні препарати і почали готувати жінку до переміщення її до салону реанімобіля.
Вже в машині, під час переоцінки серцевого ритму, в жінки сталася раптова зупинка кровообігу. На моніторі дефібрилятора – асистолія. Розпочаті реанімаційні заходи – компресія, штучна вентиляція легень та введення адреналіну, які виявилися вдалими. В пацієнтки відновилося серцебиття та спонтанне дихання.
“Після реанімаційних заходів, – доповнював Павло Ігорович, – на моніторі дефібрилятора спостерігався потенційно перфузійний ритм, який був ознакою відновлення кровообігу”.
Госпіталізували літню жінку до Броварської багатопрофільної клінічної лікарні одразу в реанімаційне відділення.
З жінкою все добре, вона проходить відповідне лікування. Многая літа!
Окрему подяку за поважне і уважне ставлення до бригади, хочеться висловити колегам на приймальному відділенні закладу охорони здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Броварах пожежники врятували дитину і собаку з палаючої квартири (ФОТО, ВІДЕО)