75-річний мешканець села Красилівка був добрим господарем. Щодня, наче мураха, порався біля будинку. Чимало справ запланував собі і у цей день, але серце вирішило інакше
“Того дня чоловік обпилював грушу, – ділився подробицями виклику керівник бригади Павло Манеліс, – як раптом відчув гострий біль за грудиною. Цей стан і став приводом до виклику бригади екстреної медичної допомоги”.
Його серце так сильно калатало, що несила було терпіти. Чоловік прийняв відповідні ліки і сподівався, що ще продовжить працювати. Бо після груші, на нього чекала викачка меду з власної пасіки. Та не так сталося, як гадалося.
Чергову бригаду зустріла жінка. В ході збору анамнезу, дружина розповіла, що її чоловік колись переніс інфаркт.
“Пацієнт перебував у свідомості під час огляду. На всі наші запитання, надавав чіткі відповіді. І коли ми зняли електрокардіограму, то на плівці побачили регулярну тахікардію з широким комплексом. Була підозра на гострий коронарний синдром”, – долучилася до діалогу фельдшер з медицини невідкладних станів Катерина Мазій.
До процесу надання невідкладної допомоги були залучені усі члени бригади: медики та водій санітарного транспорту Олександр Бублієнко. Через важке дихання чоловіка та ішемічні болі, керівник бригади вирішив провести синхронізовану електричну кардіоверсію.
Діяла команда злагоджено і оперативно. Встановили внутрішньовенний доступ, знеболили. Після проведення синхронізованої кардіоверсії, медики переоцінили стан пацієнта, який значно покращився.
Після проведених процедур, чоловік прийшов у свідомість вдома і перше, що зробив – освідчився дружині у коханні.
Під час транспортування до Броварської багатопрофільної клінічної лікарні, літній пацієнт перебував на безперервному моніторингу серцевого ритму.
Сила любові цієї сім’ї зробила свою справу. Наразі з чоловіком все добре. Гострий коронарний – не підтвердився! На даний пацієнт перебуває в лікарні і проходить відповідне лікування.
Щирих слів вдячності заслуговує бригада №431 за оцінку ситуації, за правильно шлях порятунку життя і людяність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клінічна смерть на пішохідному переході: перехожий, на щастя, живий