В минулому номері «Громадського Ревізора» ми проаналізували плани управління житлово-комунального господарства на поточний рік. Зараз «ГР» познайомить вас з тими роботами, які запланував на 2017 рік ще один значний підрозділ міської ради – відділ капітального будівництва
Уже навіть з назви можна зрозуміти, що фахівці даної структури дрібними справами не займаються – працюють, так би мовити, капітально! Це, звичайно, жарт, однак з приводу масштабів робіт ВКБ – все чиста правда. «У цьому році ми маємо досить вагомі обсяги робіт згідно трьох міських програм, які фінансуються з місцевого бюджету. Це Міська Програма з будівництва та реконструкції вулично-шляхової мережі, Міська Програма з будівництва та реконструкції інженерних мереж та Міська програма з будівництва та реконструкції об’єктів соціального призначення. Термін дії цих програм – до 2020 року», – каже начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик.
Отож, детальніше та пооб’єктно.
1. Будівництво комплексу загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів по вул. Василя Симоненка,103
Розпочато збір вихідних даних, розглянуто передпроектні пропозиції з об’ємним плануванням рішення, планується проведення топозйомки та досліджень геології. Вже зараз є перші пропозиції по ескізним проектам майбутньої школи.
2. Будівництво загальноосвітньої школи І ступеня по вул. Симона Петлюри (Черняховського), 17-б
Вже укладено договір, проведена топозйомка, в роботі звіт по геології. Також є готовий проект будівництва і на кінець березня його планують передати в експертизу.
3. Реконструкція дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 3-б
Цьогоріч планується провести обстеження конструкцій неруйнівним методом і тільки після цього буде прийнято рішення про подальшу долю одного з корпусів дошкільного навального закладу.
4. Реконструкція дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Оленка» по вул. Марії Лагунової, 18-а
У цьому приміщенні багато років поспіль розміщувався Будинок дитячої та юнацької творчості, який у минулому році отримав власне приміщення на вул. Грушевського. Наразі розпочинаються передпроектні обстеження для реконструкції та повернення приміщення у «статус» дитячого садочка. Маємо сподівання, що не пізніше, аніж за рік у Броварах мережа ДНЗ збільшиться ще на один заклад.
5. Будівництво футбольного стадіону в парку «Перемога»
В стадії завершення вже знаходиться робочий проект, у березні планується передача проекту в експертизу, а там і до реальних дій на запасному полі «Спартака» недалеко. Тож, матимемо власний міський стадіон.
6. Реконструкція спортивного комплексу «Світлотехнік» по вул. Броварської сотні (Чкалова), 7
Місце проведення численних змагань та чемпіонатів – спорткомплекс «Світлотехнік» – давно «проситься» на реконструкцію. Тому включення даного об’єкту до Програми, обстеження та планування конкретних дій по поліпшенню умов у «Світлотехніку» – саме на часі.
7. Будівництво адміністративного будинку з благоустроєм прилеглої території та культурно-виставкового комплексу з глядацькою залою на 448 місць
За інформацією відділу капбудівництва, наразі розглядається декілька цікавих проектів, наданих молодими архітекторами. Для творчого супроводу проектів бажано залучити акторів, які знають закулісся не з чуток, аби в майбутньому врахувати думку тих, кому має бути комфортно дарувати свій талант броварчанам.
8. Будівництво водовідводу дощових та талих вод від масиву «Оболонь» до вул. Київської, будівництво водовідводу дощових та талих вод по 10 мікрорайону від вул. Героїв Небесної Сотні (Возз’єднання) до вул. Переяславський шлях (Осипова)
По даних двох об’єктах планується проведення топозйомки, отримання техніко-економічного обґрунтування та початок проектних робіт.
9. Будівництво напірної каналізації та водопроводу по вул. Олега Онікієнка (Кутузова)
У міському ВКБ кажуть, що за умови співфінансування за програмою Державного фонду регіонального розвитку у поточному році вже можна буде сподіватися на початок робіт по даному проекту.
10. Будівництво мережі дощової каналізації по вулицях Чорновола та Фельдмана
Проект вже перебуває в експертизі та чекає висновку. Наступний крок – оголошення робіт на «Прозорро» та визначення виконавця. Лише після цього можна буде розпочинати будівельні роботи.
11. Реконструкція пішохідного бульвару в районі 34-го мікрорайону
На Алеї кохання, активну реконструкцію якої було розпочато в 2016 році, цьогоріч мають з’явитися лавки, урни, буде розплановано та облаштовано дитячі та спортивні майданчики, а також розпочнеться стадія благоустрою новоствореної пішохідної зони відпочинку для броварчан.
12. Реконструкція магістральної вулиці загальноміського значення (вул. Київська) від площі Шевченка до вул. Гагаріна
З настанням сприятливих погодних умов на Київській знову розпочнуться роботи по розширенню центрального автошляху, що з’єднує столицю не тільки з Броварами, але й Черніговом та іншими містами.
Після проведення реконструкції від Розвилки до перехрестя з вул. Гагаріна можна буде рухатися повноцінною чотирисмуговою дорогою із сучасним освітленням, розміткою, павільйонами очікування та заїзними «кишенями» для громадського транспорту.
13. Будівництво вул.Чехова, Чепурного, Юрія Шевельова (Красної), Маяковського, Івана Сірка, Биківнянської, провулку Деснянського та вузлової транспортної розв’язки на розі вул.Олега Онікієнка (Кутузова) та вул. Радистів
На дані об’єкти в поточному році буде проведено розробку передпроектів та проектно-кошторисної документації, тому відразу попередимо – спецтехніки та асфальтоукладачів мешканці цих вулиць цьогоріч можуть ще не побачити, однак, як то кажуть, – процес пішов.
Заплановано чимало, проекти цікаві та соціально значимі для нашого міста. Сподіваємося, що поступове виконання усього запланованого стане актуальними темами для наших публікацій протягом поточного року.
Ярина Вишневецька