В кожному місті існує школа-улюбленець. У Броварах такою вважається спеціалізована школа №7. Її нахвалюють батьки, школярі нею пишаються, а міська влада приділяє неабияку увагу, в тому числі фінансову. Наше видання розповість читачам, в чому унікальність цього освітнього закладу та які проблеми існують навіть у ньому.
«ЕВРИКА!» ТА ІНШІ ІННОВАЦІЇ
Наше знайомство зі школою почалося з відвідування її сайту. Зауважимо, що це чи не єдина веб-сторінка освітніх закладів, яка повноцінно працює. Там є вся необхідна інформація, як відбувається прийом до школи, як проходить навчання та які заходи проводяться.
Спочатку нас цікавило, чим саме школа №7 відрізняється від інших. Як розповідає директор Ольга Жигулова – майже всім. Починаючи від того, що заклад має спеціалізований статус, закінчуючи тим, що у ній діє унікальна програма «Інтелект України». «У цій програмі робиться ставка на розвиток академічно розвинених дітей. Там вводяться такі цікаві предмети, як «Еврика» – це в 2 класі, і «Навчаємося разом» – це в 1 класі. Спрямована вона на науково‑дослідну роботу. Там зовсім по-іншому викладається читання, математика, письмо, природознавство. Воно більш насичене», – хвалиться директор. При цьому зазначає, що поряд із цією програмою у школі також діють і «Росток», і поглиблене вивчення іноземних мов.
ВИБИРАЄМО ПРОФІЛЬ УЖЕ В ШКОЛІ
Що стосується старшої школи, учням пощастило – тут діє спеціалізація. З 8 класу школярі обирають собі один із шести профілів – математичний, економічний, філологічний, хіміко-біологічний, технологічний та історико-правовий. До речі, обрання профілю не означає, що дитина обов’язково має по ньому навчатися аж до 11 класу. За бажанням, школяра можуть перевести на іншу спеціалізацію. Адже у 8 класі дуже важко зрозуміти, чим надалі буде цікавитися підліток, тому таку можливість вибору їм залишили.
Важливість профільної освіти у школі важко переоцінити. Оскільки, випускники вже мають певні навички для вступу до вишу.
БАТЬКИ-СПОНСОРИ – У ПОМІЧ!
У школі працює велика кількість гуртків. Деякі з них на платній основі. Так, орендують приміщення клуб бальних танців, школа з вивчення іноземних мов, спортивні секції. Навіть автомобільна школа винаймає певні площі. До речі, саме ця автошкола свого часу виступила спонсором і закупила мультимедійну дошку та проектор.
Крім того, директор зауважує, що у її закладі є і сучасні сенсорні проектори, де на екрані можна обирати необхідне рукою, а не указкою.
Взагалі керівник школи №7 не приховує, що багато чого у закладі робиться за рахунок батьків. Зокрема, мультимедійні комплекси купують переважно їхнім коштом. «А була в нас така мама, яка прийшла у перший клас, вона одразу сказала, що може надати якусь допомогу. Вона працює у фірмі, яка в своєму статуті передбачає надання благодійної допомоги. Вона нам на 5 тисяч закупила фарби, інші матеріали, щоб робився ремонт у школі», – додає Ольга Жигулова.
«ЩАСЛИВЧИКИ» БЮДЖЕТНОГО ФІНАНСУВАННЯ
Тема ремонту стала несподіваним відкриттям для наших журналістів. Зокрема, ми дізналися, що міська влада за останні роки виділила школі 190 тисяч гривень за заміну вікон у спортивному залі, 203 тисячі на оновлення харчоблоку. А новеньке штучне покриття для футбольного поля потягнуло на всі 340 тисяч. Таких сум нам не називали у жодній зі шкіл Броварів. Більше того, дехто з директорів радів тому, що їм котел за 30 тис гривень перепав.
Зі всього цього суцільного позитиву, ми намагалися знайти хоч якісь негаразди. Досить незручно, те, що у школі є друга зміна. Тому діти, які навчаються у першу зміну, розпочинають заняття о 8 ранку. Проте це проблема всіх великих шкіл, а у сьомій навчається не багато не мало – 1650 дітей. Серед них 51 дитина-переселенець.
Для таких діток у школі діє спеціальний гурток, заснований благодійним фондом – «Патріотичне виховання дітей із зони АТО». Він повністю безкоштовний. На заняттях дітей намагаються адаптувати до нових умов проживання.
ПРОБЛЕМНІ ДІТИ, ЯК І СКРІЗЬ
При цьому у школі є своє проблемні діти. На обліку у міліції не стоїть жоден, проте є такі, за якими пильно наглядають шкільні педагоги. До речі, прямісінько перед центральним входом наш журналіст побачив двох хлопців, які палили, не боячись жодних покарань.
У більшості батьки дуже задоволені школою. Деякі зазначають, що сюди не так просто вступити. Не виникне проблем, якщо живете поруч. А от коли родина мешкає поодаль школи, то доведеться «попотіти» і викласти певні суми, щоб дитину прийняли до цього закладу. Принаймні, так пишуть батьки у соціальних мережах.
Загальне враження – школа не для простих дітей. Починаючи з того, що вже у першому класі діти проходять такий собі конкурсний відбір, закінчуючи досить великими затратами з боку батьків. Рівень освіти, наскільки ми могли зрозуміти і з розповіді керівництва, і з розмов із батьками – дуже високий. І саме за це, мабуть, у першу чергу, платять батьки.
Анна Межова