Прирівнені до захисників України: борців за незалежність у ХХ столітті внесуть у Програму підтримки учасників АТО

Борців за незалежність у ХХ столітті внесуть у Програму підтримки учасників АТО

Депутати Броварської міськради розглянуть зміни до Програми з надання соціальної та правової допомоги військовослужбовцям, які брали та беруть участь в АТО і ООС, їхнім сім’ям, добровольцям АТО, а також постраждалим учасникам Революції Гідності.

У 2021 році до переліку планують додати борців за Незалежність України у ХХ столітті. Ці люди, нарівні із захисниками Вітчизни, зможуть отримувати:

  •    пільги на оплату житлово-комунальних послуг у вигляді щомісячної грошової компенсації за рахунок коштів місцевого бюджету;
  •    організаційно-правову допомогу з питань надання пільг, нарахування та виплати соціальних допомог, субсидій, забезпечення осіб із інвалідністю автомобілями.

Позаяк центральними органами влади України законодавчих актів про надання статусу учасникам боротьби за  незалежність України у ХХ столітті, гарантій їх соціального захисту не прийнято, то соціальні гарантії, пільги та інші компенсації виплачуватимуться за рахунок місцевого  бюджету. Фінансування програми зросте до півтора мільйона гривень на рік, замість теперішніх 620 тисяч.


Також борці за незалежність, на рівні з бійцями АТО\ООС, отримають одноразову виплату до Дня Незалежності – 1000 гривень.

Хто такі борці за незалежність ХХ століття?

Згідно закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної чи індивідуальної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі таких органів влади, організацій, структур та формувань.


Тобто, це воїни УПА, ОУН, Армії УНР, учасники інших організацій, що діяли до 24 серпня 1991 року.
За словами ініціатора змін до Програми, депутата міськради Сергія Батюка, у Броварах мешкає 20 чоловік, на яких розповсюджується дія Програми.


До слова, шестеро з них напередодні 30-ї річниці Незалежності України, були нагороджені відзнаками міського голови та цінними подарунками. Це ті броварчани, завдяки кому у 1991 році над містом вперше здійнявся синьо-жовтий стяг.

Читайте також: Підтримка громадських організацій у 2021 році

Copy link
Powered by Social Snap