“Вкритий потом, блідий”, – у Броварах 58-річний чоловік потребував негайної медичної допомоги. Симптомів, що надійшли бригаді №435 обласного центру екстреної медичної допомоги на робочий планшет, виявилося достатньо, аби зрозуміти, що у броварчанина можливо один з важких проявів патологій серця
“Тому після приїзду на місце виклику без вагань застосували реанімаційний набір і дефібрилятор”, – розповів керівник бригади, фельдшер з медицини невідкладних станів Павло Манеліс.
У максимально короткий термін медики оглянули пацієнта: яскраво виражена задишка, низька сатурація, відсутність пульсу на периферії. Монітор дефібрилятора показував критичне порушення ритму серця. Часу на роздуми у медбригади не було.
“На щастя, пацієнт перебував у свідомості, тому ми розказали чоловікові подальший алгоритм дій, тим самим заспокоїли хворого. Показали йому синхронізовану кардіоверсію. Це медична процедура, яка спрямована на відновлення правильного синусового ритму, перед якою пацієнту вводять заспокійливі та знеболювальні медикаменти, задля запобігання неприємних відчуттів. Потім накладаються спеціальні електроди для моніторингу серцевого ритму, “ложками” проводиться електричний розряд, який відновлює серцевий ритм. Після такої процедури, хворий може бути деякий час сонливим і слабким, через дію заспокійливих препаратів. Однак, ці відчуття доволі швидко проходять під дбайливим і ретельним наглядом медиків”, – розповіла фельдшер з медицини невідкладних станів Катерина Мазій.
Серцевий ритм чоловіку вдалося відновити з першого разу, але на кардіограмі виявились ознаки інфаркту міокарду.
Броварчанин навіть не зрозумів, що процедуру вже провели. Його стан трохи покращився, а він все чекав: “Коли мені щось будуть робити?” – запитував медиків.
![](https://revisor.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/400481117_669276522053756_6241860962274285851_n-1-1024x768.jpg)
“Якби ми приїхали трохи пізніше, то у пацієнта б виникла клінічна смерть. На щастя, нашій оперативній роботі нічого не стало на заваді”, – посміхаючись, додав фельдшер Павло Манеліс.
Далі важкого пацієнта доправили Броварську клінічну лікарню.
Під час транспортування медики повідомили про стан людини в оперативно-диспетчерський відділ – звідти інформацію передали на приймальне відділення лікарні. Там на бригаду обласної “екстренки” очікували реаніматологи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблеми лікарні або куди подіти безхатька, який «малює» лайном по стінах
![](https://revisor.org.ua/wp-content/uploads/2024/09/photo_2023-10-09_16-34-59.jpg)