Броварську лікарню фінансують не усі громади. Чому?

Сьогодні міський голова Ігор Сапожко зібрав нараду з очільниками Зазимської, Великодимерської, Калинівської, Калитянської громад, а також з представниками відділів охорони здоров’я міської та районної рад.

Основне питання полягало у спільному фінансуванні Броварської лікарні. Її послугами користуються жителі усіх вищеперерахованих громад, а от кошти надходять не з усіх бюджетів. Приміром, Калитянська ОТГ цьогоріч не спрямувала жодної гривні на фінансові потреби ББКЛ, в той час як Броварська громада надала закладу майже 40,9 млн. грн.

Загалом відсоток співфінансування Броварської лікарні громадою залежить від кількості населення, яке в ній проживає. Так, Бровари мають фінансувати 63%, Велика Димерка – 19,7%, Калита – 6,7%, Зазим’я – 5,6%, а Калинівка – 5%.

Але фактично, Бровари надали аж 91% від загальної суми, яку лікарня отримала за поточний рік. Наприклад, саме Броварська громада сплатила понад 11 млн. грн. на енергоносії, 8,8 млн. грн. на зарплатню працівникам лікарні, закупила медичне обладнання на загальну суму 4,4 млн. грн. вклала понад 3,3 млн. грн. на ремонт ангіоневрологічного відділення та 6,7 млн спрямувала як субвенцію на реконструкцію інфекційного відділення дитячої лікарні.

Та зважаючи на те, що не всі громади виконують свої зобов’язання, на сьогодні лікарні не вистачає навіть на оплату енергоносіїв в опалювальний сезон. Тож керівництво закладу було змушене звернутися  з проханням про фінансову допомогу, і знову –  до Броварської громади.

«Наразі не стоїть питання зарплатні, премій чи чогось іншого – нам потрібно просто витримати цю зиму. Не вистачає 14 мільйонів, і часу чекати у нас немає. Торік НСЗУ профінансувала нас на 182 млн. грн. Цього року – лише на 120. Тобто різниця складає аж 62 млн. грн. Це – величезна сума, і якби цьогоріч ми отримали стільки ж, скільки минулого року, ніяких питань би в нас не було. Але маємо, що маємо», – прокоментував ситуацію директор ББКЛ Валентин Багнюк.

У відповідь на логічні запитання Ігоря Сапожка щодо того, чому не всі громади виконують свої зобов’язання, їхні керівники, здебільшого, скаржилися на нестачу коштів у бюджетах. Втім, все ж домовилися про те, що найближчими днями Броварська міськрада підготує усі розрахунки, де буде зазначена конкретна сума, яку очікують від кожного з засновників ББКЛ. Принаймні, керівники громад запевнили, що вони розуміють усю серйозність ситуації та заявили, що зроблять усе від них залежне.

Copy link
Powered by Social Snap