МАФи, «курятники», кіоски та «купави» – все це назви об’єктів, якими щедро заставлені броварські вулиці. А окрім того поява чи навіть просто намір встановлення нової торгівельної точки – привід для обговорення в соцмережах, скарг, невдоволення та навіть іноді протистояння з маніфестаціями
ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИ
Яким чином буде наводитися лад у питанні розміщення тимчасових споруд намагалися вирішити під час проведення чергового засідання робочої групи по розробці концепції розміщення тимчасових споруд у місті Бровари. Дану спільноту було створено рішенням міського голови ще у 2014 році, з приходом у броварський політикум нових депутатів, склад комісії відкоригували.
Розпочалося засідання не з розгляду порядку денного, а з заяви броварських підприємців про виключення зі складу робочої групи представника «ДемАльянсу». Свою позицію вони аргументували тим, що депутат від цієї політичної сили Аліна Дяченко проявила себе некомпетентною з тих питань, які напрацьовувались робочою групою.
«Підприємці вважають, що ця людина не є підприємцем і водночас не являється фаховим спеціалістом у питаннях, які розглядаються на засіданнях нашої робочої групи. Тому підприємці пропонують вивести її зі складу робочої групи», – заявив член робочої групи Авксентій Гранат.
ПО СУТІ КОНЦЕПЦІЇ
На розгляд учасникам робочої групи та підприємцям було роздано проект рішення виконавчого комітету «Про затвердження Концепції розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Бровари». Оскільки проект рішення, до цього розміщений на офіційному сайті міської ради, було доповнено декількома пунктами, присутні на засіданні знайомилися з новодоповненою Концепцією як кажуть «з коліс». Ми спробуємо провести короткий аналіз даного документу.
Ітак, на сьогодні в місті встановлено 208 тимчасових споруд. Протягом останніх десяти років місця зосередження ТС торгівельного призначення на території міста фактично сформувались.
Виходячи з аналізу об’єктивних умов, характеру забудови територій та інших особливостей пропонується наступне зонування міста для їх розміщення: центральна частина міста, «Торгмаш», 34-й мікрорайон, магістральні вулиці Київська та Ярослава Мудрого, привокзальна площа, житловий масив на Грушевського, старе місто та деякі інші.
На сьогоднішній день потреби збільшувати торгівельну мережу по місту Бровари немає. Тому запропонована Концепція забороняє створювати нові точки, а ті, що є протягом наступних десяти років рекомендує поетапно ліквідовувати.
Також вирішили, що ТС недоцільно розміщувати біля великих супермаркетів та торгівельних центрів, категорично забороняється встановлювати на центральних вулицях міста, на територіях дитячих майданчиків та на газонах. На зупинках громадського транспорту можна торгувати тільки фасованими товарами довготривалого зберігання, в приватному секторі – продавати товари першої необхідності. Хаотично встановлені лотки, палатки, столи мають бути зняті та встановлені на ринках міста.
При оновленні фасадів власникам необхідно враховувати українські типологічні особливості та використовувати кольори української символіки та вишивки, а також встановлювати кіоски уніфікованого архетипу.
На засіданні лунало багато пропозицій від підприємців міста, які з голосу були враховані членами робочої групи. Тож, зараз представники управління містобудування та архітектури опрацюють ці пропозиції, внесуть правки та оприлюднять на офіційному сайті міської ради повний зміст Концепції для детального ознайомлення.
Також на засіданні вирішили включити до складу групи ще кількох підприємців, які зможуть відстоювати інтереси малого бізнесу та вносити свої пропозиції при остаточному формуванні Концепції.
Наступне засідання вирішили провести вже найближчим часом, попередньо детально опрацювавши проект.
Катерина Ковальчук