На минулому тижні співробітники спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста демонтували близько 30-ти незаконно встановлених гаражів на «Алеї Кохання». А «Громадський Ревізор» тим часом задався запитанням, що ж далі? Відповідь намагався з’ясувати у чиновників
«Перше, що треба зрозуміти – всі гаражі, які ми демонтуємо встановлені були незаконно. По суті це самозахват території. Багато з гаражів стоїть на газопроводі чи каналізаційних мережах. При їх встановленні люди не замислювалися про підземні комунікації і можливості їх пориву чи ремонту. Вони просто ставили гаражі, де їм було зручно», – розповідають у спецвідділі.
ПЕРШІ КРОКИ
Після розчистки пішохідної алеї в центрі міста чиновники запевняють, що на цьому не зупиняються. Їхня мета – повністю очистити місто від незаконно встановлених споруд. Вони зізнаються, що власники гаражів по-різному ставляться до такої кардинальної міри. Хтось спокійно прибирає особисті речі і чекає на демонтаж, більш свідомі навіть самостійно вивозять споруди, наймаючи для цього відповідний транспорт. Але є й такі, що не згодні розлучатися із місцем під сонцем ні за які вмовляння.
«За ці дні ми почули багато чого. Дехто не перешкоджає демонтажу, а дехто грудьми готовий лягти, аби не допустити знесення. Обіцяють нас засудити чи ще що. Та правда на нашій стороні, то ж ми не дуже звертаємо увагу на такі погрози», – каже Михайло Черняк, заступник начальника спецвідділу.
До того ж більшість мешканців будинків, що розташовані поруч, дуже позитивно відгукуються про такі зміни.
«Це чудово, що нарешті прибрали гаражі з нашої алеї. А то буває ідеш, а він тобі в спину сигналить, щоб відійшла вбік. А чому це я маю відходити? Алея ж пішохідна. А тепер і місця більше стало, і машини їздити припинили. Можливо, ще й до ладу алею приведуть, буде де з дітьми погуляти», – ділиться враженнями із нашими журналістами Ірина.
ПОДАЛЬША ДОЛЯ «ПОРУШНИКІВ»
Після демонтажу вилучені гаражі відвозять на такий собі штраф-майданчик біля селища Перемога на межі Броварів. Звідти власники можуть їх забрати, сплативши штраф і вартість безпосередньо демонтажу. Але, як показує практика, більшість гаражів так і залишаються стояти в полі металобрухтом. А ті, хто хвилюється за своє майно, забирають гаражі самостійно одразу після отримання припису. За словами співробітників спецвідділу таких десь 40 відсотків від загальної кількості «порушників».
Також частенько під час демонтажу виникають ситуації, коли власник не з’являється, а в приміщенні знаходяться його особисті речі. Хочеться заздалегідь попередити всіх «злих язиків» – ніхто не привласнить ваш будівельний інвентар чи велосипед і навіть не завдасть йому шкоди. У випадку, коли власника споруди знайти у двотижневий термін не вдається, то перед демонтажем гараж відкривають і під опис передають всі особисті речі на зберігання до КП «Бровари-Благоустрій». Звідти їх так само можна забрати, якщо написати заяву і сплатити штраф.
«Ми не демонтуємо гаражі наскоком. Завжди заздалегідь попереджаємо їхніх власників. На жаль, через те, що встановлені вони незаконно, ми не можемо знайти хазяїв за документами. Тому вимушені клеїти об’яви на двері будівель. Ми даємо власникам близько двох тижнів на самостійний демонтаж чи принаймні звільнення від цінностей, в іншому випадку забираємо гаражі на штраф-майданчик», – розповідає Олег Єжаков, в.о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.
ДАЛІ БУДЕ…
Всього, за скромними підрахунками спецвідділу, в Броварах близько двох тисяч незаконних гаражів. З них близько п’ятидесяти планують демонтувати одразу після Великодня. Вже зараз власників сповіщають про майбутню зачистку території і дають можливість прибратись самостійно. У спецвідділі констатують, що доки не демонтувати принаймні одну споруду з ділянки, ніхто не буде нічого робити. Починають рухатись лише коли «припече».
Власники повинні розуміти, що окрім порушення загального благоустрою вони ще й наражають весь прилеглий район на небезпеку. Ніхто з доморощених рейдерів не замислюється, що їхній гараж може перекривати доступ до комунікацій, що забезпечують життєдіяльність багатоповерхівок. Багато з гаражів були встановлені ще за часів «царя Гороха» і тепер власників вдень з вогнем не відшукати. Та, будемо сподіватись, що завдяки роботі спецвідділу і сумлінності мешканців наше місто нарешті звільниться від повсюдних «залізних коробок».
Ксенія Хотянович