Добудували й здали в експлуатацію: 159 щасливих інвесторів отримали квартири в довгобуді на Петлюри

У календарях інвесторів довгобуду на вулиці Симона Петлюри 21-Б побільшало свят. Сьогодні, 10 вересня, довготривале будівництво стало називатися офіційно ЖК «Олімпійський квартал»: будинок урочисто введено в експлуатацію і 159 сімей отримають документи на квартири та можуть починати ремонт або спочатку відзначати новосілля. 

Як все починалося

Новий будинок у Броварах вирішили збудувати ще у 2006 році. За планом це мали бути три 16-ти поверхові будинки по сто квартир у кожному. Забудовником була компанія «Броварипромжитлобуд» – знане у місті підприємство. Тому, протягом 2006-2007 років 104 інвестори без сумніву вклали 25 мільйонів гривень (значна частина вкладників сплатила 100% вартості квартири). У першому півріччі 2009 року будинок мав бути завершеним, але на етапі фундаменту у забудовника закінчуються гроші.

У серпні 2007-го року вже інша компанія «Північзахітрансбуд» бере на себе забов´язання закінчити будівництво. Новий забудовник укладає з інвесторами додаткові угоди, а строки введення в експлуатацію переносяться на друге півріччя 2009-го року.

Інвестори довіряються забудовнику і несуть йому ще 26.5 мільйонів гривень (залучають і нових інвесторів). Проте, цих коштів вистачає, аби побудувати вісім поверхів першої та другої секції і на цьому будівництво знову завмирає у травні 2008 року. Через рік виникає третій забудовник – «Т-Фактор», але ситуація не змінилася. Будинок на Черняховського приєднався до сотень «заморожених» будинків, які внесені до реєстру проблемних забудов України.

Ошукані вкладники неодноразово зверталися і до судових інстанцій, і до Генеральної прокуратури, і навіть до Адміністрації Президента, але відсутність законодавчої бази для захисту інвесторів від недобросовісних забудовників не дозволяла бодай на крок зрушити проблему.

Перша маленька перемога була здобута в 2013 році, коли до комунальної власності повернули землю, на якій розташована недобудова. У 2015 році Броварська міськрада приймає в комунальну власність і сам довгобуд.

Міський голова Ігор Сапожко запропонував провести інвестиційний конкурс на комплексну забудову однієї з земельних ділянок в міста і передбачити обов’язкову умову – добудова житлового будинку на Симона Петлюри, 21-Б.

Пообіцяли і виконали

Врешті у 2019 році переможцем інвестиційного конкурсу стало ПАТ «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант».

«Дві секції, ми плануємо ввести в експлуатацію у ІІІ кварталі наступного 2020 року, а секцію, де лише котлован ми взяли на себе зобов’язання збудувати у 2021 році», – запевнив тоді Володимир Бондаренко, генеральний директор ПАТ «ВПБФ «Атлант».

Будівельна фірма слова дотримала. Під час урочистої церемонії передачі будинку новим власникам, мер Броварів Ігор Сапожко подякував будівельникам за виконану нелегку роботу.

«Те, що ми бачимо сьогодні, виглядає краще, ніж на проектній документації, – сказав міський голова та додав, – хочу вибачитися перед інвесторами, за те, що так довго чекали на власне помешкання. І подякувати: ви були тим спільним, об’єднувальним двигуном, який спонукав нас до вирішення нашої проблеми».

Голова Київської обласної адміністрації Василь Володін подякував Ігорю Сапожко – тільки завдяки його наполегливості, постійному пошуку, очільник Броварів таки знайшов вдалий шлях до завершення довгобуду.

Також губернатор Київщини побажав власникам залишатися у нових квартирах щасливими та народжувати якомога більше дітей. Що неодмінно пообіцяв виконати срібний призер паралімпійських ігор Олексій Федина.

Саме цього дня п’ятиразовий чемпіон, плавець несподівано отримав двокімнатну квартиру у подарунок від  фірми «Атлант».

Copy link
Powered by Social Snap