Бровари – зелене місто в оточенні лісу. Але, чи так вже легко тут дихати чистим киснем. До редакції «Громадського Ревізора» надійшла скарга від мешканців району «Торгмаш» на жахливий сморід із одного з підприємств
За словами броварчан, підприємство, що займається виробництвом дзеркал, влаштувало справжню травлю для жителів мікрорайону. «Ми вже зверталися до всіх інстанцій, і в міськвиконком звернення писали, ніякої реакції. А компанія як розпочала свою роботу в листопаді минулого року, так ні на день не зупиняється», – обурений Олександр, мешканець Торгмашу.
«ДЕРЖАВНА» ТАЄМНИЦЯ
Наші журналісти також розпочали розслідування з кабінетів міських чиновників. Як виявилось, не зовсім правий Олександр щодо реакції виконкому. Ще наприкінці грудня було створено робочу групу для перевірки підприємства. До неї увійшов і депутат Броварської міської ради Євген Гредунов, який зголосився розповісти нам про результати перевірки і свою власну думку, щодо ситуації.
«Мені не байдуже, бо я сам проживаю в цьому районі. Ми разом з депутатом Миколою Зінченком підготували звернення до компанії «Леал-Гласс» з проханням надати інформацію щодо діяльності підприємства і дозвільної документації. Та до сьогодні не отримали ніякої чіткої відповіді. Лише пояснення, що інвестори компанії – громадяни Євросоюзу і розгорнуту відповідь нам зможуть надати лише після згоди з їхнього боку», – повідомляє Євген Гредунов.
Наші журналісти також вирішили проїхати на підприємство і розібратися що до чого прямо на місці. Але, як виявилось, тут нас спіткала невдача. Після прискіпливої уваги з боку влади і небайдужих мешканців підприємці припинили будь-яку діяльність. Ну як припинили – для замулювання очей.
«Коли я вперше звернувся до керівництва підприємства через неприємний запах на який жалілися мої співробітники, то мені повідомили, що вони випробовують нову конвеєрну стрічку з Італії. А коли будуть запускати підприємство, то встановлять повітряні фільтри», – розповідає Євген Валерійович.
ПІДПРИЄМСТВО ІЗ СЕКРЕТОМ
Підприємство «Леал-Гласс» винаймає частину промислової будівлі, в якій також знаходиться компанія «Полімер-Колор», засновником якої є пан Гредунов. Саме з його допомогою нам вдалося потрапити на територію компанії і навіть спробувати проникнути в цех. Але і тут нас спіткала невдача – двері «Леал-Глассу» були наглухо зачинені.
«Вони зараз ведуть себе так, ніби призупинили свої діяльність, але насправді, якщо подивитися на рахунки за електроенергію, то стає зрозумілим, що вони просто перейшли працювати у нічну зміну», – пояснює головний бухгалтер «Полімер-Колор».
Співробітники «Полімер-Колор» розповідають, що саме вони першими почули неприємний запах, а потім він вже розповсюдився по району.
«Я для себе зробив висновок, що смердить швидковисихаюча фарба, якою покривають зворотну сторону дзеркал. В ній знаходяться випаровуючі компоненти, які при контакті з повітрям і дають цей запах», – ділиться здогадками Євген Грєдунов.
На жаль, з керівництвом самого «Леал-Глассу» поспілкуватись нам не вдалось. Бо власники – громадяни інших країн, а місцеві керівники від коментарів відмовляються. Єдине, що додає оптимізму – це те, що компанія таки закупила повітряні фільтри і встановлює їх на вікна цеху. Тобто, якщо працювати за закритими дверима і зачиненими вікнами, то ніяких шкідливих викидів в атмосферу не буде. Та чи буде підприємство насправді поважати місцевих мешканців і їхнє здоров’я – побачимо згодом. Офіційно ж експериментальна перевірка конвеєру завершена і компанія знаходиться «у відпустці».
Ксенія Хотянович