У соціальних мережах броварські матусі зчинили ґвалт – неможливо прийти з дитиною на дитячий майданчик і не витратити певну суму грошей. Все, начебто, через те, що платні атракціони окупували місця для прогулянок. Наші журналісти намагалися розібратися, чи варто прибирати дитячі платні забави з центральних вулиць та скверів.
Мінус 200 гривень на дитячому майданчику?
«… пошли с ребенком на детскую площадку возле Форума на ул. Короленко. А там и батут, и машинки на аккумуляторах,.. приходишь покататься на качелях, а вместо этого одни растраты и нервотрепка»,– жаліється одна дописувачка. Інші матусі підхопили хвилю невдоволення. Дійшло до того, що почали збирати підписи для звернення до міського голови, щоб платні атракціони прибрати.
Аби дізнатися плани міської влади по вирішенню цього питання, ми звернулися до спецвідділу контролю за станом благоустрою. В.о. начальника спецвідділу Михайло Черняк запевнив нас, що 28 травня всім власникам атракціонів у сквері «Юність» та у парку Шевченка були вручені приписи із вимогою прибрати їх в інше місце. Про машинки на Майдані Свободи він нічого нам повідомити не зміг, як і те, хто буде пропонувати альтернативу їхнім власникам.
В свою чергу керівник КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко розповів, що атракціони з названих нами місць повинні прибрати до 1 червня. Адже цього дня відбудуться масові заходи по святкуванню Дня захисту дітей. На наші питання, а як бути з тими, які уклали договори на певний термін та вже сплатили орендну плату, він зазначив, що їм буде запропонована альтернатива у парку «Перемога». (розмову ми вели 28 травня – ред.)
Думки батьків
Але не всі сидять в Інтернеті та мають час писати скарги. Тому ми пройшлися місцями найбільшого скупчення «машинок, батутів та рибалок» і попитали у батьків думку щодо розміщення атракціонів.
«Мій син якось спокійно ставиться до цих машинок. Але ми бачили тільки що хлопчика, який просто крокодилячими сльозами просив у своєї мами покататися на зеленій машинці. Падав на землю і тупцював ногами. Мій так не робить, йому своєї машини вистачає»,– розповідає мама 3‑річного Миколи.
Загальне враження від почутого на Майдані Свободи, що батьки не надто переймаються машинками, які стоять прямо під адміністративною будівлею. Більшість просто прогулюється і їхні діти не вередують.
Проте вдалося нам почути і протилежну думку. «Я за те, щоб прибрати ці машинки звідти. Це ж центральна площа, до того ж тут працює міська влада. Якщо до парку «Перемога» їх перенесуть, то було б не погано. Проте ми з дитиною його об’їздили вздовж і поперек і знаємо, що місця, де можна було б кататися на цих машинках, там немає точно»,– ділиться думками мама Ольга.
Проте, якщо прибирати машинки з Майдану Свободи, то з ними ж потрібно захопити і кіоск з іграшками, що розташований мало не на сходах адміністративної будівлі. Адже іграшки ваблять дітей не менше, ніж атракціони, а іноді навіть більше. Проте, чомусь це питання не піднімається.
Приваблива «Юність»
Особливу увагу приділили скверу «Юність». Там на невеличкій території й справді було розташовано аж занадто багато всього – солодка вата, батут, дитяча рибалка тощо.
Проте, на наше здивування, більшість матусь і тут нам сказали, що не бачать проблеми в тому, що поруч із дитячим майданчиком стоять платні атракціони. «Мені зручно, що я виходжу з дому і мені, аби побавити дитину, не потрібно далеко йти. Якщо їх перенесуть у «Перемогу», то це для нас буде далеко»,– каже мама Ірина.
А от матуся Валентина нам розповіла, що було б дуже непогано, якби такі атракціони працювали тільки на вихідних. Тоді б і сімейний бюджет не так потерпав, і дитина була би задоволена.
На сьогодні, згідно із розпорядженням міського голови майже всі платні атракціони були прибрані зі скверу. Вони об’єктивно заважали проведенню розважальних заходів, які будуть проводитись влітку для дітей.
За словами керівника «Бровари-Благоустрій» Андрія Василенка, на сьогодні майже всі атракціони прибрані, проте невдоволення від їхніх власників набирає обертів. І це, не дивлячись на те, що завчасно вручалися приписи та попереджалося про вимушений переїзд.
Історичне місце з дитячим автопарком
Інше місце, яке визивало нарікання у матусь у мережі – це парк Шевченка. Там ще до 1 червня ми не побачили такого розмаїття розваг, як у «Юності». Проте й тут були дитяча рибалка та «злощасні» машинки. «Минулого тижня 2‑річна дівчинка переїхала мого 2‑річного сина, дитина повністю виявилась під колесами. Обійшлось без травм, але в іншому випадку може мати невідворотні наслідки… »,– пише броварчанка у соцмережі.
Місце для розташування машинок тут не надто вдале, адже повз вулицю, яка розташована поруч із парком, проходить велика кількість людей. Тому дитина, яка їде на такому чотириколісному агрегаті, запросто може наїхати на перехожих.
Підводячи попередні підсумки, можемо зробити висновок, що «реальним» мамам, а не «інтернетним» у більшості такі платні розваги не заважають. Більше того, багато з них наполягали, що все залежить від батьків. Мовляв, якщо грамотно роз’яснити дитині, що сьогодні ми стрибаємо на батуті, а завтра – просто обмежимося пісочницею та гіркою, це не визве жодних вередувань у дитини.
Куди переїдуть дитячі атракціони?
Більшість атракціонів вирішено перенести до центрального парку. Однак, де гарантія, що у «Перемозі» дитина за кермом іграшкової машинки не наїде на перехожого, як це сталося у парку Шевченка? Адже парк – це також місце для прогулянок.
А тепер уявімо думки батьків, які живуть поруч із парком «Перемога» та звикли там гуляти з дитиною. Чи не стануть вони також жалітися, що тепер їхні діти будуть «випрошувати» рибалку чи батут? Не виключено, що й так станеться.
Як говорять, вгодити всім ніколи не вдасться. Якщо вже думати про те, що для платних атракціонів потрібно окреме місце, то це навряд чи має бути центральний парк. Для цього потрібно будувати повністю нову ділянку, щось, на кшталт, броварського Діснейленду. І потрібно це робити десь поодаль від центру.
Як варіант можна виокремити під ці цілі парк «Приозерний». Він великий, до того ж мешканці Геологорозвідки часто жаліються, що про їхній мікрорайон забули. Якби тут гіпотетично був «Бровариленд», назвемо його так, то сюди б і транспорт частіше їздив, і дорогу б облагородили. Проте це скоріше ідея не для міської влади, а для інвесторів, які на цій бізнес-ідеї могли б непогано заробити.
Анна Межова