Непорозуміння та скандали. Зазвичай саме такими епічними нотами завершується чергова суперечка між мешканцями гуртожитку на Кутузова, 10 та ЖЕКом-2.
До редакції «Громадського ревізора» звернулась броварчанка Валентина Петрівна, яка попросила допомоги у висвітленні наболілої проблеми. За словами жінки, гуртожиток, в якому вона проживає, перебуває в аварійному стані. Щоб дізнатись правду та з’ясувати, чи справді в будинку порушенні умови експлуатації, ми вирушили за вказаною адресою.
Будинок нас зустрів прохолодно: облуплені стіни, штучні квіти на прохідній та велика вивіска з правилами відвідування гуртожитку. Одне особливо запам’яталось: «Вхід стороннім особам в гуртожиток дозволяється тільки по пред’явленню документа, який засвідчує особу». Чи-то ми прийшли в обідній час, хоча на годиннику було близько 15‑ї, чи-то комендант взагалі відсутній, проте документів у нас ніхто не вимагав.
Ми попрямували далі. Крокуючи коридором першого поверху, здавалось, нічого жахливого з того, про що говорила Валентина Петрівна, насправді немає. Трохи облуплені стіни – не більше. Проте це лише на перший погляд.
Піднімаючись на останній поверх, ми зустріли молоду жінку, мешканку цього гуртожитку, яка, як виявилось, проживає тут близько 15 років і знає усі його проблеми. «У нашому гуртожитку багато проблем. Чого вартий душ на першому поверсі. А на задньому подвір’ї взагалі цегла відвалюється. До кого не звертаємось, усі відхрещуються»,– розповіла вона.
Цвіль та тріщини на стінах
І справді, душове приміщення потребує капітального ремонту: сантехніка зношена, стіни облуплені і, що найважливіше, з великими змієподібними тріщинами. Якщо відповідна інстанція не візьметься за відновлення гуртожитку, він може просто завалитись.
Однак щербаті стіни – не єдина проблема мешканців. Ще однією «прикрасою» будинку є цвіль, яка «обцілувала» стелю душового приміщення, а також стіни, підлогу і дах останнього поверху.
Варто зазначити, що цвілеві грибки не тільки шкодять будівлі, вони негативно впливають на здоров`я жителів. Мешканці гуртожитку регулярно наражаються на небезпеку отримати хронічні недуги, починаючи від алергії з пневмонією, закінчуючи бронхіальною астмою та захворюваннями опорно-рухового апарату. Найбільш чутливими до цих джерел інфекції є діти та люди похилого віку.
Сам на сам зі своєю проблемою?
Прагнучи розрубати гордіїв вузол, мешканці горезвісного гуртожитку вже вкотре намагаються «достукатись» до ЖЕКу. «В минулому році ми довго просили, щоб відремонтували дірявий дах, через який вся вода стікала в приміщення, бризкала у всі сторони. Приходилось навіть миски підставляти. Слава Богу, полагодили його»,– розповідає мешканка гуртожитку.
Проте відтоді ніякої допомоги зі сторони житлово‑експлуатаційної контори не надходило. Жителі гуртожитку приходили не раз до ЖЕКу, а там їм у відповідь, що грошей на цей рік не виділено.
Наприкінці травня мешканці написали колективне звернення на ім’я мера міста Ігоря Сапожка. Зараз чекають на відповідь.
А тим часом до редакції «Громадського ревізора» щотижня надходять скарги на роботу житлово‑експлуатаційних контор міста. Тож наші журналісти вирішили провести ревізію кожного ЖЕКу, аби перевірити, наскільки сумлінно вони виконують свої обов’язки.
Ольга Кайзер