Навряд чи вам подобається, коли сусіди співають, голосно слухають музику або гучно проводять ремонт. Ще гірше, якщо кордебалет не вщухає цілодобово. Із такою проблемою зіштовхнулися мешканці будинку 93 по вулиці Шолом-Алейхема.
Спокійне життя в центрі міста закінчилося для мешканців цього будинку три роки тому. Тоді місцевий підприємець винайняв підвальне приміщення та облаштував там комп’ютернй клуб «PlayGround». Мешканці жаліються, що відвідувачі клубу розпивають під вікнами алкогольні напої та палять. Звісно усе супроводжується веселим гоготінням.
Методи боротьби з жахливими сусідами
«Я вже не витримую,– розповідає мешканка будинку. – Якщо раніше вони ще дослухалися до зауважень, то нині відкрито хамлять та застосовують ненормативну лексику».
Врешті жінці увірвався терпець. Вона викликала наряд міліції. Однак правоохоронці обрали метод роз’яснення, і не виписували попередження. Тому шум та розпиття оковитої під вікнами не припинився.
«Міліція вже не приїжджає. Ми дзвонимо заступнику Сапожка і він уже дзвонить у міліцію. Тільки тоді вони їдуть. Ми вже спілкувалися із самообороною і вони обіцяли нам в п’ятницю, суботу та неділю чергувати»,–розповідає жінка.
Наша героїня – не єдина, кому заважає діяльність клубу. Вона разом з іншими мешканцями налаштована прикрити цей гральний бізнес. Нині йде підготовка до суду. Проте власники не здаються без бою. Щойно дізналися про позов до суду, хтось облив вікно жінки фарбою.
Також, за словами жителів будинку, на початку діяльності їм обіцяли, що Інтернет-кафе працюватиме до 10‑ї вечора. Потім наміри змінилися: на його сайті з’явилася вартість нічного тарифу – 25 гривень за годину.
Розширили територію
Однак заважає не тільки гамір. Виявляється, власники клубу розширили приміщення за рахунок входу в підвальне приміщення. Вдалося це зробити тому, що 10 років назад приміщення продали, а власник здав його в оренду. Спершу там був салон краси, потім школа танців і нарешті скандальний «PlayGround». Навіть візуально помітно, що вхід перебудований. Він ширший та вищий і це псує вид з вікна власникам квартир на першому поверсі.
А діти де?
Ми завітали до цього комп’ютерного клубу в будній день. Шокувало те, що о 9 ранку клієнтами закладу були переважно школярі. Це зрозуміло, адже поруч знаходиться ЗОШ №9. Реальна ситуація: дитинча 7–8 років дає 10 гривень і грається досхочу. Про те, що десь там за кілька будинків у школі йдуть уроки, дуже швидко забувається. Малий грає у комп’ютерну гру десь з годину, а потім підходить до адміністратора і просить: «Дядю, а ви можете мені допомоги – треба вийти із гри».
Далі шокуючий діалог:
– Дитинко, а скільки тобі років,– питає адміністратор.
– Буде дев’ять,– каже малий.
– А в якому ти класі? – допитується далі.
– У другому,– у відповідь.
– А чому сам вийти з гри не міг? – дивується адміністратор.
– А я ще не навчився читати!..
Шуміти заборонено
Голосно шуміти, співати, слухати музику або кричати з 22:00 до 8:00 у житлових будинках чи гуртожитках заборонено. Основний документ, який захищає вас від нічного галасу – Правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями. Ці ж правила забороняють проводити голосні роботи у робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та вихідні – цілодобово.
Нині ми звернулися за допомогою до юристів. Вони кажуть, що зупинити діяльність закладу можна виключно у судовому порядку. На наше прохання юристи разом із мешканцями готують звернення та запити до міськради, БТІ, реєстраційної служби, аби їм пояснили, як підвальне приміщення могло опинитися у приватних руках та чи взагалі оформлена прибудована споруда.
Є велика ймовірність, що вхідна група взагалі побудована самочинно без будь-яких дозволів. Якщо це так і виявиться, то за законодавством прибудову повинні знести. Адже вона порушує права власників прибудинкової території.
Основна порада тим, хто також потерпає від галасливих сусідів – не потрібно терпіти, оскільки закон на вашому боці.
Інна Нікітіна