Жителі гуртожитку, що на вулиці Гагаріна 12А, вкотре нагадали про себе депутатам міської ради. Ініціативна група сумнозвісного соцжитла мала намір усім складом завітати на сесію, але мусили скасувати цей план – карантин
Раніше “Громадський ревізор” розповідав про жахливі умови проживання людей в гуртожитку, який перебуває у господарському віданні Броварського заводу будівельних конструкцій.
Мешканці цього житла з 2017 року борються за право приватизації кімнат, у яких живуть понад 10 років. БЗБК дозволу на приватизацію не дає.
Крім того, свої житлові умови, люди вважають абсолютно непридатними. І ось, після стількох років судових тяганин, поневірянь різними державними інстанціями, людей почули – під час чергової сесії у серпні цього року, депутати вирішили розірвати договір про господарське відання з керівництвом заводу та повернути гуртожиток у власність територіальній громаді.
Але… нічого не змінилося. Розчаровані мешканці написали звернення до депутатів, мовляв, як же так: замість займатися зараз приватизацією кімнат, ми займаємо чергу в душову, яка одна на п’ять поверхів працює всього кілька годин на день. Знову від людей ховають лічильники, натомість змушуючи платити величезні рахунки за комуналку. Комендант, посилаючись на карантин, забороняє постійним мешканцям приймати гостей, але масово заселяє гастарбайтерів “за окрему плату”.
Письмове звернення до депутатів зачитав міський депутат Сергій Батюк:
“Звертаємося до вас з проханням повідомити нам подальшу долю гуртожитку.
Ніяких позитивних змін для мешканців не відбувається. Навпаки – все тільки загострюється. Тарифи залишилися великим секретом. Борги людям виставляють невідомо за що.
В гуртожиток заселяють “незрозумілий контингент”. Гарячої води нема, а холодну маємо всього пару годин зранку.
Наша ситуація залишається складною. Просимо вас звернути увагу на наші проблеми”, – йдеться у зверненні.
За словами начальника юридичного управління Броварської міськради Олександра Каштанюка, відповідно договору та проведених депутатських перевірок, керівництво ПАТ «Броварський завод залізобетонних конструкцій» повідомили про прийняте депутатами рішення.
ПАТ «Броварський завод залізобетонних конструкцій» мав 30 днів з моменту отримання рішення для добровільного повернення майна, переданого згідно з договором «Про закріплення (передачу) майна, що є власністю територіальної громади міста Бровари на праві господарського відання».
Натомість міська рада отримала у відповідь лист з відмовою передати гуртожиток у господарське відання громади.
Юридичне управління виконкому звернулося з відповідним позовом в суд.