Років шість тому на сміттєзвалищі по вулиці Чкалова почалося облаштування території. Покосили траву, розрівняли землю, почали з’являтися дитячі гойдалки різноманітні… Хто ж меценат такого «апгрейду» та чи законний він взагалі, дізнавався «Громадський Ревізор»
На вході до парку стоїть табличка «Парк «Талісман», то до кого ж нам їхати за відповідями, як не до директора однойменного підприємства? Отже, «ревізори» попрямували до Євгена Гредунова на зустріч…
НЕВЕЛИЧКА ПЕРЕДІСТОРІЯ
Територія, на якій зараз розташовано парк «Талісман» знаходиться в приватній власності. Але її законний власник ніяких робіт на землі не проводив, тому мешканці району на чолі з місцевим депутатом вирішили взяти ініціативу у свої руки.
«Наш мікрорайон достатньо великий, але немає ні парку, ні загального спортивного майданчика. Хіба це нормально? – обурений пан Гредунов, – От ми і вирішили власними силами облаштувати зону відпочинку для мешканців».
Та й місце для парку вибрали нібито найбільш підходяще – пустир біля приватного сектору. «Скільки себе пам’ятаю тут завжди був загальнорайонний смітник. А от років п’ять тому почали прибирати тут регулярно, потім дитячі забавки з’явилися. Що у землі є власник чую в перший раз. Навіть не замислювалася над цим ніколи», – каже молода матуся Світлана, яку ми зустріли біля майданчика.
НЕЗАКОННІ АПГРЕЙДИ
Та й більшість мешканців впевнена, що земля загальноміська і майданчик – заслуга місцевих меценатів. І ніхто не замислюється, що одного дня сюди може прийти ї ї законний власник, огородити територію високим парканом і почати власне будівництво чи ще щось… І юридично буде повністю правий.
А от Євген Гредунов, навпаки, достатньо обізнаний в цій ситуації: «Я вважаю, що земля була викрадена у громади! Її приватизували незаконно. Те, що ми будуємо на території футбольне поле, побудували майданчик для пляжного волейболу та спортивні снаряди – це можна назвати свідомим самозахватом території. Але я згоден на такі міри, якщо це іде на користь громади», – пояснює свою позицію Євген Валерійович.
І «Ревізор» не може не погодитись. Спортивний і дитячий майданчик, звісно, більше ідуть на користь громаді, ніж захаращений смітник. Але от правомірність подібного будівництва все-таки хвилює наших журналістів.
ПИТАННЯ НАГАЛЬНІ
Але, як то кажуть «не спійманий – не крадій». Майданчик існує вже більше п’яти років, розширюється та служить місцем для розваг різним категоріям людей: вдень матусям з дітьми і спортсменам, а ввечері і вночі – місцевим п’яничкам. А от доглядати за ним не завжди є кому. Депутат і сам вже не дуже радий такій будові, бо відтепер тягар відповідальності за прибирання території та устаткування майданчиків лежить на його плечах. А міська влада не може прийняти його в комунальну власність, бо знаходиться парк на приватній території.
«Ми своїми силами прибираємо територію, але це також не діло. Спочатку майданчик побудували, а тепер ще й доглядати його нема кому. Доводиться за власні кошти наймати прибиральників. Прибирати його ніхто не хоче, а як сміття підкинути – то тут кожен другий бажаючий», – розводить руками депутат.
Та от на що розраховував Євгеній Валерійович, коли встановлював майданчик – незрозуміло. Менталітет наших людей залишає бажати кращого і до Європи нам, як не крути, ще далеко. Тож депутат потрапив у капкан відомої приказки про ініціативу та ініціатора. І крайніх не знайти…
Ксенія Хотянович