Медичні заклади України повністю перейшли на електронні лікарняні з 1 жовтня. Дані вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я. Паперові лікарняні з 1 жовтня видавати вже не будуть, але ті, які видали до цієї дати, ще будуть дійсними.
Як оформити електронний лікарняний, пояснила заступник з медичного обслуговування КНП БМР БР КО «БМЦПМСД» Віра Гребенець.
«Щоб отримати е-лікарняний, необхідно прийти на прийом до лікаря, який створить електронний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі й завірить його електронним підписом.
У Реєстрі сформується електронний листок непрацездатності — той документ, за яким нарахують виплати. Про це пацієнт отримає повідомлення на телефон від Пенсійного фонду».
У базу потрапляє лише інформація, необхідна для отримання виплат від Фонду соціального страхування. Ні в ПФУ, ані роботодавець знати діагноз не будуть.
У МОЗ вважають, що впровадження е-лікарняних дозволить ефективніше боротися з корупцією. Електронна система дозволяє перевірити, скільки листів непрацездатності надіслав лікар. Крім цього, кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.
Нагадаємо, Броварський відділ обслуговування громадян ГУ Пенсійного Фонду та міські медзаклади до 31 серпня 2021 року однаково користувалися лікарняними листками як у паперовому форматі, так і цифровому.
Планувалося, що тільки електронну форму лікарняний матиме з 1 вересня. Але в Україні залишалися медзаклади, які не змогли перейти на нововведення вчасно. Втім, за словами Віри Гребенець, медики Броварів цифрові листки непрацездатності почали застосовувати ще за кілька днів до 1 жовтня.
