Квітневого сонячного дня бригада 727, підстанції екстреної медичної допомоги міста Березань була направлена на чергування в село Перемога. Виклик отримали в село Лукаші, що неподалік від Перемоги. Допомоги потребував 58-річний чоловік
Самопочуття чоловіка різко погіршилося ще о 4-ій ранку. Минеться, – заспокоював дружину. Однак пекучий біль у черевній порожнині сковував рухи. Жінка помітила, що чоловік дуже спітнів і все ж викликала місцевого фельдшера. Подібні симптоми чоловік відчув вперше в житті.
Медик оглянула пацієнта й не зволікаючи зателефонувала на “103”. Оперативно-диспетчерський відділ Київського обласного центру екстреної медичної допомоги направив бригаду №727 на виклик.
“Доїзд до адреси виявився непростим. Суцільне бездоріжжя цієї місцевості. Ми безперервно були на зв’язку з колегою, яка, власне, нас і супроводжувала, і зустріла. По приїзду, ми побачили змученого болем чоловіка, на щастя, у свідомості”, – ділиться подробицями виклику керівник бригади фельдшер з медицини невідкладних станів Людмила Бахмацька.
З огляду на стан пацієнта, бригада негайно зробила електрокардіограму серця і направили стрічку з результатом черговому кардіологу оперативно-диспетчерського відділу. Після оцінки фахівця вирішили негайно провести синхронізовану кардіоверсію.
“Ми діяли згідно встановленого протоколу: поінформували пацієнта, встановили довенний доступ, підключили до монітору, аби контролювати серцевий ритм, знеболили, провели седацію для полегшення чутливості при проведенні медичної процедури. Далі – електроімпульсна терапія”, – долучається до розповіді колеги фельдшер з медицини невідкладних станів Марина Філімон.
З першого розряду нашим медикам вдалося відновити серцевий ритм пацієнта. Як і годиться, після проведеної медичної процедури, фельдшери повторно знімають кардіограму, тримаючи зв’язок з черговим кардіологом. На контрольному знімку вже чітко видно гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST, що є підтвердженням інфаркту міокарда у пацієнта. Під час анамнезу, за словами медиків, чоловік ні разу не скаржився на болі та дискомфорт в області серця, хронічні захворювання в сім’ї заперечували. Однак, пацієнт зізнався, що напередодні мав фізичне навантаження. Чоловік весь день плідно працював на городі: перекопував землю, готуючи грунт до посадки городини.
Перемістили пацієнта до салону санітарного транспорту, де знову підключили до монітору і пильнували серцевий ритм недужого. Вирушили в Бориспільську багатопрофільну лікарню.
“Доїзд до лікарні виявився ще тим “квестом”, – ділився враженнями водій санітарного транспорту Михайло Худоба, – дороги не те що погані, їх просто немає. Розбиті вщент після окупації. До Борисполя довелося діставатися через Баришівку. Ну і, звісно, по такому бездоріжжю і швидкість була безпечною”.

Чоловіка доставили до приймального відділення закладу охорони здоров’я в стабільному стані і ясній свідомості. Швидкого йому одужання!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми подумали, що не встигли”: медики врятували ще одне життя
У Броварах на вулиці підрізали чоловіка. Історія порятунку від бригади “швидкої”
