Проблемні підлітки школи № 9 – хто винен та як з ними боротися?

  • Автор: admin
  • 19.02.2015
  • 0
  • 19 Переглядів
19 Лют

«Громадський ревізор» продовжує ревізію загальноосвітніх шкіл міста. В минулому випуску (№5 від 12.02.2015 р.) ми аналізували проблеми ЗОШ №5. Цього разу в поле зору журналістів потрапила школа №9.

Для початку ми вирішили поспілкуватися з батьками учнів та випускниками. Приємних відгуків ми почули мало. А от про значну кількість проблемних дітей у закладі, розповідав кожен третій. Саме тому ми вирішили перевірити школу № 9 через призму виховного процесу.

ПРОБЛЕМНІ УЧНІ

В жодній школі не обходиться без проблемних дітей. Поведінка таких учнів нагадує  хроніки кримінальних подій. Хоча офіційна статистика по всіх школах Броварів більш-менш  нормальна – за минулий рік на облік кримінальної міліції потрапила лише одна учениця, запевняють в управлінні освіти. Батьки ж описують іншу ситуацію. Крадіжки, вимагання грошей, бійки, наркотики, хуліганство –  такими враженнями про навчальні заклади діляться батьки на форумах. Найбільше негативних відгуків про школу № 9.

«Коли вибирала школу, 9-а, що стоїть біля будинку, була на останньому місці. Я стільки на її задньому дворі надивилася за 8 років, що не дарма відносно далеко свого вожу на навчання. Якщо немає можливості у людей, то що вже поробиш, нехай вибирають вчителів, пристосовуються. Але якщо є можливість возити дитину в інші школи, то навіщо його ризику піддавати», – пише в соціальних мережах мешканка Броварів. Подібних відгуків без подробиць – чимало.

Броварська загальноосвітня школа № 9 єдиний навчальний заклад в місті, в якому є російськомовні класи. Деякі батьки вважають, що хуліганство тут процвітає через те, що у цій школі навчається багато учнів різних національностей. Щоправда, молодшими класами у більшості задоволені, головне, щоб з учителем пощастило.

Проблеми починаються вже в старшій школі. Наприклад, разом з іншими учнями Броварів старшокласники 9 школи влаштовують змагання «хто більше вкраде в магазині». Своїми «успіхами» вони радо вихваляються в соцмережах, ділиться своїми спостереженнями психолог навчального закладу. Про цю ситуацію знають і представники міської влади.  Кажуть, що у школах з учнями ведуть роз’яснювальні бесіди, проте чимало залежить саме від батьків.

«Це така підліткова бравада і бажання спробувати, де є межі світу, де є межі порядності, тому діти підбурюють один одного. Хтось на це йде і тут уже залежить від батьків та від виховання в школі», – впевнена Лариса Виноградова, заступник міського голови з гуманітарних питань.

На жаль, такі «змагання» – доволі безневинні вчинки, у порівнянні з тим, що іще відбувається у школі. Одна з матусь згадує випадок, коли дев’ятикласницю забрали в реанімацію з передозуванням наркотиків. Також розповідають про хлопця, якому розбили голову прямо в туалеті навчального закладу. І це далеко не весь список.

ЯК НА ЦЕ РЕАГУЄ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ?

В управлінні освіти запевняють, що у школах регулярно проводять профілактичні заходи для запобігання подібним ситуаціям. На виховних годинах спеціалісти розповідають учням про наслідки та відповідальність за скоєння тих чи інших правопорушень. За 2014 рік було проведено більше 50 подібних роз’яснювальних робіт. Проте, аби вони мали ефект, батьки повинні брати активну участь у вихованні.

«Не можна казати, що зовсім все так гладко, тихо і гарно. Є крадіжка неповнолітніми, є приміщення фізичної сили по відношенню до своїх однолітків, але це такі  робочі моменти, які серед загальної кількості учнів випливають. Це діти, вони потребують щоденного, щохвилинного втручання у виховний процес, якщо процес навчання регламентований розкладом, то виховання воно триває як і в школі, так і поза школою», – запевняє Марія Спичак, головний спеціаліст управління освіти і науки Броварської міської ради.

ЧИНОВНИКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ КРАЙНІМИ

Деякі батьки «непроблемних» учнів погоджуються з представниками управління освіти. Мовляв, подібні інциденти могли трапитись в будь-якій школі міста. І навіть держави. Проблема не в навчальному закладі, а у вихованні з боку батьків. Ніякі профілактичні заходи не допоможуть, якщо у родині не приділятиметься увага дітям.

Інші ж батьки навпаки звинувачують у всьому освітян. Стверджують, що поки чиновників «не розгонять», ситуація не зміниться.

Ось таке замкнене коло виходить. Батьки звинувачують у «всіх гріхах» школу, а школа – батьків. Тим часом, діти продовжують «привертати до себе увагу» поганими вчинками. Звичайно, не тільки в Броварах. І поки цей глобальний соціальний конфлікт не буде вирішено, кримінал серед підлітків тільки процвітатиме. 

Copy link
Powered by Social Snap