Таким, майже Шекспірівським питанням переймаються нині і міські чиновники, і власники квартир нового мікрорайону Броварів, що на очах виріс на місці колишніх занедбаних земель.
Перипетії новостворення
Територію нинішнього IV житлового мікрорайону почали активно освоювати лише на початку 2000-х років. Саме тоді масово почали забудовувати район колишніх садів спочатку приватними забудовами, а потім і висотними будинками. Там, де раніше стояли занедбані яблуневі дерева та в чагарники, в яких влаштовували поступово з’явилися нові вулиці. Наче в пісні – пройдусь по Абрикосовій, зверну на Виноградну…
Серед новостворених і вулиця Василя Симоненка, а лише кілька років назад з’явилась – Чорновола.
Фактично відразу ж з активним заселенням нових багатоповерхівок у щасливих власників квартир еліт-класу почали виникати питання до міських чиновників з приводу соціальної інфраструктури та благоустрою нового мікрорайону. Актуальними є питання облаштування тротуарів, яких на Симоненка просто немає через зухвалих «приватників», які прибудинкову територію перетворили у квітнички та садочки, захопивши добрий шмат землі загального користування, облаштування мереж зовнішнього освітлення. Зараз виникло питання і з облаштуванням зеленої зони відпочинку для мешканців нового мікрорайону.
Клаптик живої природи
«Залиште дітям клаптик живої природи! Не дозволимо вирубати зелені насадження! Скверу – так, новій забудові – ні!», – саме так звучить акумульована думка мешканців «Зеленого кварталу», які переймаються долею земельної ділянки на розі вулиць Симоненка та Чорновола.
Переймаються давно, більш того – останнім часом занепокоєння громади перейшло в активну стадію, адже за словами мешканців на місці, де має бути сквер, почали проводити якісь роботи, судячи з усього геологічні дослідження ґрунтів, що зазвичай передує зведенню нових висотних будинків.
«Коли ми купували тут квартири, нам обіцяли прекрасний вид з вікна, зелену зону, сквер для відпочинку та інші блага цивілізації. Сама назва кварталу «Зелений» передбачає досить насичену зелену зону. А що ми бачимо насправді? Якщо тут побудують ще декілька свічок, ми залишимося без зони для відпочинку! Куди накажете ходити з дитиною – в парк «Перемоги» чи на Розвилку?!», – обурюються власники помешкань в «Зеленому кварталі».
Якщо подивитися на детальний план цього мікрорайону, то можна явно побачити, що зелені насадження, що складаються з багаторічних дерев, в основному хвойних, представлені у вигляді окремих смарагдових острівців.
Як повідомляють в управлінні архітектури, потреба в зелених насадженнях загального користування покривається за рахунок існуючих лісових масивів Дарницького лісопаркового господарства, які, власне, і формують лісопаркову зону на території IV житлового мікрорайону.
«Зелені насадження обмеженого користування намічені в зоні багатоквартирної забудови, де буде розміщено спортивні та ігрові майданчики, на території загальноосвітньої школи. Зелені насадження спеціального призначення розміщуються вздовж вулиць, проїздів та тротуарів. Озеленені території загального користування районного значення представлено сквером по вул. Симоненка Василя, який буде сформовано на базі існуючого хвойного масиву орієнтовною площею 2,46 га», – повідомили нам в управлінні містобудування та архітектури.
Тобто – сквер на Симоненка все-таки буде? Вирубувати дерева ніхто не збирається? І хвилювання мешканців абсолютно безпідставні?
«Ескізом забудови враховується максимальне збереження існуючих масивів сосни, які є характерною особливістю даної території. Слід зазначити, що проектна пропозиція щодо площі скверу в розмірі 1,7 га переглянута в сторону збільшення і на сьогодні складає 2,46 га. Саме ця величина була передбачена в змінах до Генерального плану міста Бровари з дотриманням нормативних показників озеленення території житлового кварталу», – запевняє головний архітектор міста.
Тож, з офіційних джерел бачимо, що площа запланованого скверу буде навіть більшою, аніж раніше передбачалось. А отже приводів для хвилювання немає. Мешканці «Зеленого кварталу» без особливої родзинки – власного скверу зі столітніми соснами – не залишаться.
Катерина Ковальчук