Весна – пора цвітіння та буяння усіх відтінків зеленого. Саме у цю пору починають відроджуватися до життя дерева та кущі, розквітають на клумбах квіти. Більшість навіть не задумується, яка праця вкладається у створення цієї краси
КВІТИ ПІД СНІГОМ
Для того, щоб з приходом першого весняного сонечка на клумбах заясніли першоцвіти, готуватися працівники «Зеленого господарства» комунального підприємства «Бровари-Благоустрій» починають заздалегідь – ще у переддень новорічних святкувань. Левову частку усієї висадженої у місті розсади вирощують власноруч у теплицях
«Дійсно, висівати перше насіння на розсаду ми починаємо у другій половині грудня. Навіть точно можу вам сказати – перша бегонія, яка вже зараз висаджується у відкритий грунт, була посіяна 20 грудня минулого року», – каже начальник дільниці «Зелене господарство» Володимир Павличук.
Загалом вирощено у теплицях понад 160 тисяч квітів та квіточок, які прикрасять парки, сквери та вулиці нашого міста. Асортимент надзвичайно багатий – улюблені українцями чорнобривці , бегонія, георгіни, хризантеми, маргаритки та фіалки, вже звичні до нашого клімату, однак з дещо екзотичними назвами агератум, цинерарія, сектреазія та багато інших.
«У Броварах нами обслуговується тисячі квадратних метрів газонів та клумб, якщо порахувати, то їх близько 65. Це так здається, що клумбу посадили один раз і квіти на ній не вибувають до пізньої осені. Наші працівники проводять постійну підсадку рослин, видаляють ті, що відцвіли, підживлюють та проводять полив квітучих масивів», – коментує директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.
У цьому році ще декілька стаціонарних клумб буде облаштовано в рамках реконструкції парку «Перемога», тому озеленювачі вже зараз починають готувати посадковий матеріал та пропозиції для нових об’єктів.
ОМОЛОДЖУЮЧІ ПРОЦЕДУРИ І НЕ ТІЛЬКИ
Від квіток – до дерев та кущів. Вже декілька років поспіль у Броварах проводять омолоджуючу обрізку дерев. До речі, ці роботи викликали чималий резонанс. Багато броварчан обурювалися – навіщо так нещадно обрізали зелені крони, невже готують дерева до вирубки та знищення?
«Два роки тому ми провели своєрідний експеримент. На вулиці Лісовій, що в промзоні провели точно таку обрізку дерев, як зараз на Київській. На сьогодні наочно можна бачити результат – рівненькі, як «під лінієчку» зелені топольки активно розростаються зеленими пагонами. З наступного року така картина буде і на Київській та в інших місцях, де ми провели кронування», – пояснює Андрій Василенко.
Ми виїхали на вулицю Лісову і дійсно побачили ряди буяючих свіжою зеленню тополь. А саме головне, як обіцяють фахівці, після проведення таких процедур років на 6-8 можна взагалі забути про тополиний пух, від якого так потерпають алергіки.
Окрім того, подібні дії направлені на підтримання безпеки на вулицях нашого міста. Адже під час сильного вітру не тільки падіння аварійних дерев може спричинити шкоду майну громадян, але й гілля, яке вчасно не видалити з-під проводів електромереж, може стати причиною знеструмлення цілого району.
Ще одна причина, за якою надається дозвіл на зріз дерев – видалення сухостою.
«Дуже часто доводиться виконувати «замовлення» від наших ЖЕКів та закладів освіти. Адже дерева, що знаходяться на прибудинкових територіях та біля шкіл і садочків не тільки дають тінь в спеку, але й з часом можуть нести небезпеку, якщо дерево вже старе та аварійне», – каже Володимир Павличук.
«КОСИ КОСА, ПОКИ РОСА»
Ну і наостанок декілька слів про зовсім вже непомітну діяльність фахівців «Зеленого господарства». Мова йде про покос трави.
«Трава, як і сніг, по усьому місту виникає одночасно. Тому дуже важко охопити відразу всі території, щоб відразу масово покосити усі території», – каже Андрій Василенко.
Зазвичай на покосі трави працює 7-8 чоловік – косарі та водії тракторної техніки. За весняно- літній сезон «підстригати» траву у Броварах доводиться частенько, наприклад, у минулому році косили 6 разів.
А ще Андрій Василенко каже, що є дві категорії людей – ті, які бачать квіти, а разом з ними і всю навколишню красу, а є ті, що і посеред квітучого саду не помітять жодної квіточки. Тому давайте сприймати наше місто саме таким, яким його прагнуть зробити небайдужі люди – гарним, яскравим та квітучим.
Олена Марченко