«Металург» вже давно стоїть у напівзруйнованому стані. Проте, після стількох років забуття, міська влада нарешті вирішила закотити рукава і прийнятись за його реконструювання. «Громадський ревізор» дізнався, на які саме оновлення може сподіватись спорткомплекс
Спорткомплекс сьогодні
«Металург», що на бульварі Незалежності, найстаріший Центр фізичного відпочинку в Броварах. Йому більше 40 років. Та попри поважний вік і свою спортивну цінність, нині ця будівля пустує як ніколи. Причина у звичайній занедбаності. За «Металургом» просто ніхто не доглядає. Стіни подерті, тиньк обсипався, а вхідні двері, які, по суті, мають захищати будівлю від несанкціонованого входу, більш походять на ненадійну хвіртку, заколочену дерев’яними дошками.
Котрий рік Центр фізичного розвитку служить не майданчиком для тренувань та всіляких спортивних змагань, а місцем звалення сміття.
«Привабливості» будівлі додає і той факт, що в травні цього року невідомі злодії поцупили в залі пауерліфтингу спортивне обладнання, а саме: гантелі, гирі, металеві «бліни» та штанги.
Результати експертного обстеження будівлі
І ось нарешті, міські чиновники звернули увагу на серйозні проблеми «Металургу». Майже рік тому, а саме 4 листопада 2014 року, за рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради, відділу капітального будівництва були надані функції замовника на виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт по об’єкту: «Реконструкція Центру фізичного відпочинку «Металург» по бул. Незалежності в м. Бровари Київської області».
А тому ми вирішили поцікавитись у відділі капітального будівництва, що ж було зроблено за цей час. Начальник відділу, Людмила Павлик нам розповіла, що спершу провели ряд експертних обстежень, які дозволили повноцінно оцінити та проаналізувати стан об’єкта. Крім того, вже розроблений робочий проект майбутнього вигляду будівлі. «За 2014 рік освоєно коштів місцевого бюджету 765,498 тис.грн. Було проведено обстеження будівлі, інженерно-геологічні вишукування, топо-геодезичну зйомку та розроблено робочий проект «Архітектурно-конструктивні рішення. Проект організації будівництва. Кошториси» – розповіли у ВКБ.
Зокрема Людмила Павлик додала, що конструкція насправді зазнала значних пошкоджень і потребує відновлення. Як виявилось, в основі фундаментів будівлі залягає лісоподібний супісок, в якому при замоканні відбувається нерівномірне осідання фундаментів, що призвело до появи тріщин у несучих конструкціях будівлі.
ПОВСТАТИ, як Фенікс із попелу
Згідно робочого проекту, першочергово планується підсилити основи будівлі струменевою технологією. Наступний крок передбачає виконання металевих обойм на всіх цегляних колонах 1‑го, 2‑го і 3‑го поверхів, ін’єктування тріщин в конструкціях, ремонт та утеплення покрівлі будівлі. Важливим пунктом роботи визначається влаштування системи організованого водовідведення, яке буде розташовано по периметру будівлі. Зокрема за бюджетні кошти планується утеплити фасад.
Роботи, як то кажуть, непочатий край. А тому ми запитали у броварчан, чи вірять вони в реалізацію цього проекту. Їхня реакція була досить неоднозначною. «Я сумніваюсь, що з цього щось вийде. Він стільки років стоїть покинутий, що краще новий збудувати, чим відновлювати»,– скептично відреагував пенсіонер Василь Петрович.
Молоде покоління більш оптимістично ставиться до запланованої реконструкції. «Думаю, що зроблять. Хай не так швидко – все-таки в країні зараз проблеми – але, маю надію, що зроблять. І ходити тренуватись буде куди».
Попри такий позитив молоді, трішки дьогтю додає те, що до цього часу не визначений виконавець робіт. Його ім’я стане відомо лише за результатами проведеної тендерної процедури.
Тож, на жаль, цьогорічних суттєвих зрушень в справі реконструкції спорткомплексу не відбудеться. Та, незважаючи на сьогоднішній стан справ, «Громадський ревізор» сподівається, що настане той час, коли сучасний «Металург» із паперового перевтілиться на реальну спортивну арену для запеклих змагань та радісних перемог.
Ольга Кайзер
