Стрілянина в центрі міста: бійці-резервісти «ліквідували» диверсантів і захистили органи місцевої влади (фото)

Навчання загонів територіальної оборони у Броварському районі

Серед білого дня центр міста здригався від вибухів, чулася масштабна перестрілка. Навчання загонів територіальної оборони у Броварському районі – у завершальній фазі. 30 вересня відпрацьовували сценарій захоплення будинку міської та районної влади диверсантами.

Резервісти мали знешкодити та затримати ворогів, які підступали з різних сторін у напрямку будівлі. Тому вибухи гранат і автоматні черги – це практичні заняття із захисту об’єктів критичної інфраструктури та органів державної влади. Військові навмисно вибрали будній день і робочий час, щоб максимально наблизити ситуацію до реальної. З цієї ж причини група «диверсантів» не повідомляла звідки саме почнеться напад на будівлю.  

Навіщо дорослі чоловіки, замість працювати, бігають серед міста з автоматами, пояснив командир 114-ї бригади територіальної оборони, полковник Олександр Коваль.

«Місцеві загони самооборони створені у кожному районі Київської області, щоб підготувати цивільне населення до випадку, якщо раптом доведеться взяти зброю до рук. Для цього іноді треба відволіктися від звичайної роботи, та взяти участь у військових навчаннях. Якщо ворог нападе несподівано з боку, де нема такої щільності військ, як на Донбасі, боєздатна частина населення має знати і вміти захищати свій дім.  Від буквального значення, до масштабного: дім – у розумінні рідне місто».

Батальйон територіально оборони налічує 500 осіб, участь у навчанні 30 вересня взяли 50 резервістів та військових. Стріляли виключно холостими набоями.

Під шквальним вогнем бійці затримали трьох «диверсантів», їх доправили до місцевого відділу поліції, а два 300-х бійця з «нашого боку» – у польовий шпиталь.

«Було скоєно «напад», ми його відбили, на жаль з деякими «втратами» (умовно поранені – прим. ред.), але поставлену задачу виконано. Результатом задоволений», – підсумував завершення сьогоднішнього епізоду навчань командир 1-ї стрілецької роти Роман (прізвище називати відмовився).

Тим часом соцмережами поширилася паніка, мовляв, що вибухає, чому під міськрадою багато озброєних чоловіків у камуфляжі, хоча «Громадський ревізор» інформував про початок військових навчань з територіальної оборони та попереджав, що активна фаза навчань 30 вересня пройде безпосередньо у місті.    

Copy link
Powered by Social Snap