Нинішня система оповіщення була створена ще у 60-х роках, тож вона є дуже застарілою і не завжди спрацьовує
Приміром, як пояснив під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету міський голова Ігор Сапожко, у перший день повномасштабної війни система не спрацювала фактично в усій Київській області навіть при підльоті ворожої авіації. Зрештою, її увімкнули вручну з залученням працівників ДСНС та поліції.
Сьогодні ж виконком надав УБЖКГІТ функції замовника на будівництво нової системи сповіщення. З її переваг – автономність (працюватиме навіть за відсутності централізованого електропостачання), нові типи сигналів (зокрема про відбій та інші види небезпеки). Систему планують обладнати сонячними панелями й акумуляторами, а сам сигнал подаватиметься через інтернет, а не у телефонному режимі.
Тож загалом нову систему хочуть зробити сучасною та відповідною загальносвітовій практиці. Реалізувати проект планують цього року.
Читайте також: У Броварах проведуть глобальне опитування: місто готує Стратегічний розвиток громади
