Нещодавно у Броварах співробітниками податкової міліції було викрито та припинено діяльність «тіньових ділків» із виробництва та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв.
У рамках операції «Акциз-2016» встановлено громадян, які організували підпільне виробництво та збут фальсифікованого алкоголю. Внаслідок проведених обшуків, було виявлено та вилучено 6,5 тисяч літрів фальсифікованих горілчаних напоїв, загальна вартість яких становить 1,8 мільйона гривень. Наразі триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст.204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів) КК України.
«Громадський Ревізор» вирішив дізнатися детальніше про цю подію, адже справа стосується життя та здоров’я наших громадян. Тому ми вирушили прямісінько до Броварської податкової інспекції, де зустрілися з керівником податкової міліції, полковником Миколою Мирошниченком.
– Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, яким чином вдалося викрити мережу підпільних цехів із виробництва фальсифікованого алкоголю?
– Влітку минулого року до нас надійшла заява від громадянина, який отримав важке отруєння горілкою. Після того, як ми перевірили цю інформацію, почалася поетапна кропітка робота по збору доказів із встановлення осіб, причетних до цієї події. У першу чергу, нам потрібно було захистити людей від купівлі сумнівного «алкоголю», адже такі злочини не лише підривають економіку в країні, але й несуть конкретну небезпеку життю та здоров’ю громадян.
– Як можна відрізнити фальсифіковану продукцію від справжньої? Чи є якісь особливі ознаки?
– По-перше, одним із найголовніших чинників є вартість напою – адже якісний товар не може коштувати дешево, як відомо «безкоштовний сир – тільки в мишоловці». Постановою Кабміну встановлено мінімальний розмір роздрібної ціни на окремі види алкогольних напоїв, який для горілки складає 54,9 гривень за 0,5 літра. Пляшка ж фальсифікованого «пійла» реалізовувалась тіньовими ділками за ціною 15 гривень.
По-друге, треба звертати особливу увагу на те, наскільки чітко та акуратно приклеєні акцизна марка та етикетка; рідина має бути чистою та прозорою, без осаду та будь-яких забарвлень, дата виготовлення на етикетці та пляшці мають співпадати. Всі ці ознаки у сукупності дають можливість відрізнити, на побутовому рівні, справжній алкоголь від «фальсифікату».
– Які поради Ви можете дати броварчанам, щоб не потрапляти у подібні ситуації?
– Хочу наголосити, що алкоголь у будь-якому випадку – це зло! Але оскільки у нашому суспільстві, все ж таки, існує традиція підійняти келих за святковим столом – потрібно підходити до цього з розумом!
На закінчення розмови, хотілося б також закликати громадськість до співпраці з представниками податкової міліції: якщо вами виявлено незаконні дії або є підозри на їх скоєння – телефонуйте до чергової частини: (04594) 5-63-33. Спільними зусиллями ми зможемо упередити протиправні дії, а відтак – забезпечити правопорядок у державі.
Анна Полякова