У Броварських супермаркетах виявили отруйний енергетичний напій

У відомому енергетичному напої, який в асортименті попав на полиці броварських супермаркетів, виявили небезпечні для життя людини речовини. Про це повідомляє Держпродспоживслужба у Київській області.

«Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти та корми (RASFF) від 03 вересня 2021 року № 2021.4074 та «№ 2021.4074-fup 29 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену у сировині (постачальник: ADE-Orangen-Mango-Grundstoff), яка використовувалась при виявленні напоїв HELL Focus STR 250C (виробник: Hell Energy Magyaroszag Kft) та експортовано до України», – зазначається у повідомленні.

Через виявлені отруйні речовини у напої, продукт вилучають з магазинів. «Попереджаємо операторів ринку про виконання обов’язку, передбаченого частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». А саме: негайного вилучення харчового продукту з обігу та письмового інформування компетентного органу про виявлену невідповідність у строк не більше двох робочих днів», – йдеться у повідомленні.

До відома: оксид етилену (EtO) – це промисловий хімікат, який  використовується для стерилізації медичного приладдя, зменшення забруднення прянощів і виробництва інших хімікатів.

Також є повільно діючою сильною отрутою для теплокровних тварин і людини, проявляючи канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію.

Нагадуємо, що згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Copy link
Powered by Social Snap