На календарі – лютий місяць, а на вулиці не одразу й зрозумієш, яка пора року. Причому змінюється погода мало не щодня. Чергування відлиги зі снігопадами та нічними морозами завдає українцям неабиякого клопоту. Дорогами – не проїхати, тротуарами – не пройти.
Але чи не найбільша небезпека чатує згори – бурульки та сніг, що падають з дахів. Вони «чекають» на найменшу відлигу і можуть стати крижаними вбивцями. Щороку травмується десятки людей. В Броварах цієї зими халеп, на щастя, не траплялось, втім рівень небезпеки високий.
Комунальна війна з брилами
Аби броварчани не наражалися на небезпеку, комунальники розпочали боротьбу з намерзаннями. От тільки на практиці бути пильними мають самі мешканці. Є сигнал – бурульки зіб’ють. Так, приміром, сталося із ЖЕКом №1.
Комунальники виправдовуються. Кажуть, різкий перепад температур, додає роботи. «От позавчора мороз у нас був 12 градусів, а на сонечку воно розтало і бурульки ростуть, як гриби. Намерзання дуже швидке. Було розпорядження ЖКГ усім балансоутримувачам будинків очистити дахи від бурульок», – розповідає Григорій Голубовський, заступник Броварського міського голови з ЖКГ.
Будинки старого зразка нині мають досить слизькі дахи, тож залучають до роботи техніку «Міськсвітла». В основному вишки, аби позбивати крижані брили. Є місця, де до бурульок дістатися неможливо, тож небезпечні зони огороджують попереджувальною стрічкою. До того ж, мешканцям останніх поверхів комунальники радять самостійно позбивати намерзання, де це можливо.
Як себе убезпечити?
Особливу небезпеку бурульки становлять на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.
Уважними слід бути під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози.
Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі, якими огороджені небезпечні місця поблизу під’їздів багатоповерхових. Рятувальники радять по можливості триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд.
За правилами благоустрою міста, бурулі та дахи повинні прибрати ЖЕКи або ОСББ, як і чистити сніг на території десяти метрів навколо будинку. Тож, якщо не прибрано, можна написати скаргу. Якщо ж на це не відреагували, то навідайтесь до відділу звернень громадян міської ради.
Якщо бурулька розтрощила автівку
Великої біди можуть наробити льодові намерзання для автомобілів. Якщо автівка, на яку впала буруля, була припаркована у дозволеному місці, необхідно записати свідчення очевидців та викликати правоохоронців. Зберегти всі квитанції за ремонт пошкодженого майна та звертатися до суду.
В будь-якому випадку, якщо помітили на даху бурулі чи снігову брилу, то повідомте ЖЕК – незалежно, проживаєте ви в цьому будинку, чи просто перехожий. Можливо, ваша пильність врятує чиєсь життя.
