Від самого початку війни броварські правоохоронці в посиленому режимі здійснюють заходи, спрямовані на безпеку населення та дотримання порядку в громаді. Т.в.о. начальника Броварської поліції Кирило Самойленко розповів журналістам «Громадського ревізора» як повномасштабне вторгнення вплинуло на роботу копів
Як змінилася робота поліцейських з моменту російського вторгнення?
Правоохоронці Броварського районного управління поліції з початку війни і дотепер працюють у посиленому режимі. Увесь керівний склад перебуває на своїх робочих місцях. Щодо особового складу – всі мужньо та стійко залишилися виконувати вказівки своїх начальників. Усі поліцейські (жінки не виключення) заступають на добові чергування та на блокпости. Під час воєнного стану ми діємо згідно з призначенням та специфікою нашої діяльності: 24/7 забезпечуємо правопорядок та безпеку громадян.

Які нові повноваження в умовах війни отримали поліцейські?
Щодо нових повноважень – то як таких змін немає, всі працівники діють в рамках чинного законодавства. А от обов’язків у нас суттєво збільшилося: допомагаємо особам під час евакуацій, створюємо гуманітарні конвої, перевіряємо документи та транспортні засоби, проводимо пошук та розслідувальну роботу здиверсантами, протидіємо мародерству, надаємо гуманітарну допомогу постраждалим під час окупації сім’ям і це ще не весь перелік…

Як взаємодіє Броварська поліція з іншими представниками силового блоку?
Ми активно співпрацюємо з представниками приданих сил та добровольчими формуваннями. Усі силові структури, ЗСУ, ДФТГ, а також голови селищних рад об’єдналися та плідно вирішують усі нагальні питання. Разом із представниками ЗСУ та ДСНС проводимо розмінування територій. Окрім того, здійснюємо разом денні та нічні патрулювання, цим самим спільними зусиллями забезпечуємо публічний порядок та безпеку громадян на вулицях міста, сіл та селищ.
З якими основними проблемами стикаються сьогодні патрульні? Як мирні жителі реагують на комендантську годину, посилену перевірку громадян, та інші вимушені обмеження?
Під час окупації рашистами населених пунктів основною проблемою патрульних була оперативність прибуття на місце події. Зараз ми не відчуваємо жодних труднощів.
Справді, ми проводимо посилену перевірку громадян під час патрулювання. Більшість людей адекватно до цього ставляться, адже розуміють, що в Україні триває війна.Наприклад, щодо незаконного продажу алкогольних виробів, хочу сказати, що з початку війни, коли була тотальна заборона продажу, поліцейськими було виявлено 15 фактів незаконного продажу алкоголю, вилучено понад 700 тютюнових виробів і знищено понад 400л. самогоноваріння.
Чим і як може допомагати правоохоронцям громадськість?
Закликаємо громадян відповідально ставитися до вимушених обмежень воєнного часу й суворо дотримуватися встановлених правил. Зокрема, чітко виконувати вказівки військових та поліцейських на укріплених контрольно-пропускних пунктах. Ми дуже вдячні свідомим громадянам, які з розумінням ставляться до подій сьогодення і допомагають нам. У разі виявлення злочинів терміново повідомляйте до чергової частини за номером (097)-759-43-24.
З якими питаннями зараз найбільше люди звертаються до поліції?
Переважно громадяни звертаються до поліції із питаннями, які пов’язані із пошкодженням або втратою майна під час бойових дій. Також з метою пошуку своїх рідних та близьких, зв’язок з якими обірвався під час окупації. На всі звернення громадян правоохоронці миттєво реагують та надають належну правову допомогу.
Яка криміногенна ситуація в Броварській МТГ, як змінився її стан з початком війни?
Поліцейські активно боряться зі злочинністю на території Броварського району, виявляють та фіксують злочини. Для прикладу, у м. Березань у 36-річного чоловіка вилучили психотропну речовину – амфетамін. З’ясувалось, що в минулому зловмисник вже мав проблеми із законом за аналогічні злочини, по даному факту проводиться досудове розслідування. Також було виявлено та притягнено до відповідальності 18 мародерів та 2 колаборантів.
Які завдання сьогодні виконують правоохоронці в Броварах?
Ми продовжуємо боротьбу і з колаборантами, і з мародерами, і з наркозлочинцями. Особливу увагу зараз приділяємо перевірці приватних охоронних служб міста на предмет законності їх діяльності.
Загалом у Броварах діє 4 служби безпеки. Їхні машини з логотипами ви бачите по всьому місту. Згідно з чинним законодавством України, у всіх охоронних служб обов’язково має бути дозвіл на брендування автомобілів і на спецсигнал. Усі машини мають бути оформлені на фірмі, яка має ліцензію, а не на фізичних осіб як роблять більшість недобросовісних власників, щоб ухилятися від сплати податків. Саме тому ми активно зараз займається цим питанням.
Хочу звернутися до наших громадян! Війна ще не закінчилася, вона й досі триває. Я прошу кожного бути обачними, берегти себе, своїх рідних і дотримуватися чинного законодавства. Особовий склад поліції та я особисто щиро дякуємо нашим громадянам за пильність та взаємодію, яка у нас є.
Разом до перемоги!
Дякуємо нашій поліції і Слава Україні!
