Молодий педагогічний колектив, відремонтовані групи, доглянуте подвір’я та ціла кімната театрального інвентарю – таким наші журналісти побачили ДНЗ «Катюша».
«Катюша» – колишній дитсадок Трикотажної фабрики. Знайти його не важко – двоповерхова будівля одразу кидається в очі. Наша ревізія проходила під час тихої години, тому у дворі було спокійно та порожньо. Сама ж територія прибрана та охайна, навколо будівлі розташовано 14 дитячих майданчиків.
На вході у сам заклад нас зустрічає привітна завідуюча. Відверто кажучи, про дитсадок «Катюша» ми знайшли досить мало негативних відгуків, тому розпочинаємо ревізію за стандартною схемою.
МАТЕРІАЛЬНА БАЗА
Цьогоріч дитячому садочку «Катюша» виповнюється 30 років. У 95‑му році заклад закрили і лише в 97‑му він був переданий на баланс міста та знову відчинив свої двері. Проте батькам довелося докласти чимало зусиль, аби хоч трохи привести до ладу закинуту будівлю.
«Тут все було в занепаді. Труби полопані, унітази ми всі міняли, на стінах іржа. Потрохи батьки взялися і відремонтували групи, щоб можна було там дітей залишити», – розповідає Алла Левченко, завідуюча дитсадка.
Сьогодні ж всередині закладу досить затишно. Наші журналісти відвідали майже всі 14 груп. Кожна з них – тематична та крізь оригінальний ремонт. В одній групі привабили полички, зроблені у вигляді дерева, в іншій – шафа з 3D-метеликами. Іграшок та книжок також вдосталь.
В закладі встановлені металопластикові вікна. В більшості груп – новий паркет та лінолеум. Оновлені й меблі, зокрема в буфетах. Майже скрізь новенькі ліжка.
Нагадуванням про Радянський Союз є шафки для верхнього одягу, в багатьох групах вони не мінялись багато років. Проте стан їх задовільний. Коридори також із сучасним ремонтом, як і актова та спортивна зали. В останній дуже багато спортивного інвентарю.
Осучаснений і харчоблок. До речі, приємно вразило, що під час нашої ревізії, керівництво наполягло на тому, аби ми одягли бахіли, а при відвідуванні кухні ще й халат та шапочку. Таке прохання ми почули вперше із самого початку перевірок садочків.
ФІНАНСОВА ПІДРИМКА ВЛАДИ ТА БАТЬКІВ
Майже весь ремонт зроблений за рахунок благодійних внесків батьків. Кожен здає, скільки може, запевняє керівництво закладу. Дитсадок відвідує 10 сімей-переселенців, а також багатодітні родини та діти-інваліди – всі вони звільнені від внесків. Гроші розподіляє батьківський комітет, частенько проводять ремонтні роботи у борг.
Вісім років тому у закладі за власний кошт була повністю замінена сантехніка. Роботу виконував штатний сантехнік, тому вдалося зекономити – обійшлося все в 100 тисяч гривень.
Не обділяє увагою заклад і міська влада. За останні кілька років оновили фасад будівлі, провели капітальний ремонт двох груп та харчоблоку. Подарувала мерія і кілька дитячих майданчиків.
«Дві групи відкрилися в цьому році, повністю ремонт зробило місто, мер знайшов спонсорів. Подарували нам дитмайданчики, батьки так зраділи, закупили цемент і наступного дня все встановили», – каже Алла Левченко.
ВИХОВАТЕЛІ ТА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
Єдине, на що жалілися батьки на форумах – вихователі. А саме – їх ставлення до дітей. Відзначимо, що у закладі працює молодий колектив до сорока років. Під час ревізії дітлахи спали, в кожній групі за ними наглядали вихователь і няня. З журналістами були привітні і відповідали на всі запитання. Штат «Катюші» повністю укомплектований. До того ж, окрім вихователів є логопеди, музичні керівники та інструктор зі спортивного виховання.
Виховують дітей за державними програмами. Молодші проходять «Українське дошкілля», старші – «Впевнений старт». Частково впроваджують й ідеї Сухомлинського. А от основний напрямок закладу – художньо-естетичний розвиток.
«Пріоритетом є театралізована діяльність. В нас був свій театр, спеціальна група. Було обладнане приміщення зі сценою, гримерною, була костюмерна, було дуже гарно. Але його довелося закрити – потрібно було відкрити групу. Проте, в нас і досі постійно проходять концерти, спектаклі і тому подібне», – розповідає Валентина Сільвертюк, методист ДНЗ «Катюша».
Для спектаклів є весь необхідний інвентар – для величезної кількості костюмів виділено цілу кімнату. І гардероб постійно поповнюється.
САДОК ПЕРЕПОВНЕНИЙ, АЛЕ МІСЦЬ НА ВСІХ ВИСТАЧАЄ
Єдина проблема, яку і вирішити нині неможливо – переповненість груп. Як і в багатьох інших дитсадках Броварів, за списками тут дітей більше, ніж повинно бути. Заклад розрахований на 320 дітей, а нині їх 360. Щоправда, знову ж таки на папері – відвідують далеко не всі. А от чергова група зазвичай забита. Щодня близько 40 дітей чекають своїх батьків до сьомої години вечора.
Отже, ревізією задоволені. Залишається сподіватися, що у «Катюші» так затишно завжди, а не тільки тоді, коли зустрічають журналістів.