Цьогоріч у Броварах ступили на дорогу знань 1609 першокласників
До свята першого дзвоника броварчани підготувалися з особою помпезністю. Діти з величезними букетами, батьки озброєні фото- та відеокамерами і вчителі, готові прийняти юних школярів на навчання. Ряди рясніли вишиванками, а обличчя посмішками. Де і як святкували перше вересня, дізнавався «Громадський Ревізор».
Перший раз в перший клас
Банти завбільшки за повітряні кулі, білі гольфи та величезні букети. Саме таку картину можна було побачити у вівторок в усіх школах Броварів. Очі маленьких школярів горять спрагою до нових звершень, а щоденники готові отримувати найвищі оцінки.
«Я вже дуже довго чекала, коли піду до школи. Хочу отримувати нові знання і бути розумною»,– сповнена ентузіазму першокласниця Валерія.
Батьків першокласників впізнати зовсім не важко. Їх видає захват в очах та гордість за своїх дітей. Звісно, з кожним роком зібрати дитину до школи коштує все дорожче, а хочеться дати своєму чаду все найкраще. Тому батьки не поскупилися на шкільне вбрання, зошити та квіти. Більшість каже, що витратили на збори першокласника близько 10 тисяч гривень.
«Звісно, зібрати дитину влетіло в копійчину. Але що ж поробиш – моя донечка повинна бути найгарнішою!»,–із захватом розповідає Олена.
Привітати першокласників зі святом до шкіл завітали і міські чиновники. Так, у ЗОШ №6 почесним гостем був мер міста Ігор Сапожко.
«Цей день є особливим для наших первачків. Бо вони вперше почують шкільний дзвоник, вперше сядуть за парту, познайомляться зі своїми новими шкільними друзями. В цей день я хочу привітати всіх з Першим вересня, побажати натхнення, вдачі, нових звершень і перемог!» – промовив Ігор Васильович.
Після урочистих привітань та показових виступів вихованців творчих гуртків школярі попрямували до переобладнаних за літо навчальних класів. І шкільними коридорами залунав веселий дитячій сміх та турботливі голоси вчителів, що закликають дітей до дисципліни.
Заклик до небайдужих
Однак, не тільки свято на думці у школярів. Так у СЗОШ №7 організували благодійний збір коштів на допомогу Артему Нагайчуку, учню 10‑В класу. Нагадаємо, минулого року за допомогою небайдужих дітей було зібрано 16 тисяч гривен на лікування хлопця в Гомелі.
Акція проходить за підтримки благодійного фонду допомоги онкохворим «Інна». Зараз Артем знаходиться в Броварах і переведений на домашнє навчання. Але попереду у нього ще кілька курсів хіміотерапії та довготривала реабілітація.
«Ніхто не повинен стояти осторонь цієї проблеми. Хочеться врятувати життя цій чудовій дитині, тому ми будемо використовувати будь-яку можливість, аби долучитися до допомоги сім’ї Артема»,– запевняє директор СЗОШ №7, Ольга Жигулова.
Початок благодійної справи
Також у Броварах відкрився спеціалізований навчально-реабілітаційний центр «Мозаїка». За ініціативи благодійних організацій, міської влади та меценатів міста на території ЗОШ №3 було побудовано навчальний заклад для дітей з обмеженими можливостями.
На жаль, в Україні в звичайних школах не існує спеціалізованої програми для «дітей сонця», система навчання здебільшого й досі залишається радянською. Тому батьки мають невеликий вибір: або інтернат, або самостійне навчання вдома за методом спроб та помилок. Головна ціль новоствореного закладу – надати необхідну освіту, націлену в першу чергу на соціалізацію та залучення учнів до культурного життя міста.
На відкриття закладу приїхало чимало почесних гостей, серед яких і уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
«Мені дуже приємно, що в місті Бровари сьогодні відкривається такий чудовий центр. Не кожен мер міста сьогодні готовий надати приміщення і відкрити спочатку своє серце, а потім вже й двері закладу для особливих дітей. Я мрію про таку Україну, де кожна дитина мала б змогу навчатись у звичайній школі, де буде розвиватись спеціальна освіта і де батьки зможуть пишатися країною, у якій піклуються про їх дітей. Я б дуже хотів, щоб Бровари були першим містом в Україні, де кожна загальноосвітня школа відкрила свої двері для таких дітей. Де кожна школа надає професійну допомогу та підтримку таким сім’ям. І на сьогоднішньому прикладі ми бачимо, що це цілком можливо. Разом із вами ми подолаємо всі перешкоди і бар’єри до того, щоб кожна дитина відчувала себе в суспільстві нормальною людиною. І мала те ставлення, якого вона гідна»,– зазначив Микола Миколайович.
Зараз у школі два класи: «Сходинки» та «Палітра», в кожному по шість учнів. Незважаючи на те, що свято першого дзвоника відбулося щойно, юні школярі вже два тижні відвідували заклад, аби адаптуватися до викладачів і однокласників.
«У моєї Марічки сьогодні два свята. По-перше, їй виповнилося вісім рочків, а по-друге вона отримала можливість ходити до школи. Це дуже приємна новина для всієї нашої сім’ї»,– не ховає емоцій Вікторія.
До речі, ремонт робився загальними зусиллями. Окрім інвесторів, здебільшого закордонних, до роботи над закладом долучилися і батьки майбутніх першокласників. Допомагали в якості робочої сили, аби в якнайшвидші строки відкрити центр.
«Ми з моїм чоловіком вже не перший рік працюємо з особливими дітлахами, і от загорілися ідеєю відкрити для них спеціалізовану школу. А в Броварах отримали підтримку з боку міської влади»,–розказує співзасновниця закладу Ксенія Карбовська,– «Тут працюють педагоги, які отримали необхідну підготовку, а заняття трохи відрізняються від звичайних».
Вже найближчим часом у закладі планують відкрити гральну кімнату для дітлахів, а з кожним роком відкривати ще по одному додатковому класу.
Отже, як ми бачимо, до нового навчального року броварчани підготувалися ретельно. Будемо сподіватися, що на протязі наступних дев’яти місяців школярі будуть здобувати нові знання з такою же завзятістю, як і першого вересня.
Маргарита Струтинська