Відвалюються шпалери, цвіль на вологих стінах, зіпсовані меблі та проводка – такі сюрпризи «дарують» мешканцям дахи будинків, що роками не знали ремонтів
Жителі будинку 16 Б по вулиці Незалежності лише з морозами сховали тазики. Втім, отримали нову проблему – вогкі стіни почали тріскатися. Ось таке виживання в екстремальних умовах у мешканців останнього поверху будинку. Ще перед новорічними святами у їхній квартирі почалися дощі. «Керівництво ЖЕКу чемно вислухало проблему і на тому все, – розповідає пані Валентина. – Прийшов, нічого не подивився. Тут було залито. Ніхто нічого не зробив. Це зараз уже з потеплінням усе підсушили».
ДОХОДЯТЬ ДО КРАЙНОЩІВ
Минулого тижня мешканці квартири у багатоповерхівці по вулиці Короленка дійшли до крайнощів. Після зливи їхню квартиру почало заливати. Власники викликали працівників КП «Броваритепловодоенергія». Ті звісно прибігли, але з мінімальний набором інструментів. Усе для того, аби зрозуміти, в чому проблема. Втім власники квартири «захопили працівників у заручники» і … закрили їх на даху. Вийшли працівники звідти лише в обід. «Громадський ревізор» намагався дізнатися масштаб біди, що наробила небесна вода, втім мешканці спілкуватися з журналістами відмовилися.
ДАХИ НЕ ВИТРИМУЮТЬ ПОГОДНИХ ВИПРОБУВАНЬ
Те, що від жителів міста надходить дуже багато скарг на стан покрівель, визнала і начальник управління житлово‑комунального господарства Броварів Галина Плотнікова.
«Але, щоб задовольнити всі ці скарги, необхідні сотні мільйонів гривень, – каже вона. – У поточному ж році з міського бюджету на капітальний ремонт житлового фонду виділено трохи більше 2 мільйонів гривень. Ремонт кожного даху коштує по-різному. Для кожного розробляється окремий проект. Взагалі, на капітальний ремонт шатрових дахів виділено 850 000 грн, а на капітальний ремонт м’яких покрівель – 1 мільйон 499 тисяч грн. Нині працівники вже завершили роботи по Олімпійській, переходять на Кирпоноса та Черняховського. Вони в мене «стрибають» з даху на дах».
РОБОТИ ЗАВЕРШАТЬ ДО КІНЦЯ ЛІТА
За виділені кошти планують капітально відремонтувати дахи восьми будинків. В переліку є й горезвісний по вулиці Незалежності 16 Б. Нині ж комунальники займаються м’якими дахами. З шатровими покриттями все складніше, адже в таких будинках потрібно повністю відкривати дахи.
Хочеться додати, що ремонту потребує набагато більша кількість будинків із застарілого житлового фонду. Втім комунальні служби для ремонту обирають найгірші.
«За два роки, що я працюю на цій посаді, ми капітально відремонтували 20 дахів. Цього року ЖЕКи подали мені заявки на ремонт 60. Втім, через обмежене фінансування ми обрали ті, що потребують ремонту найбільше», – розповідає Галина Плотнікова.
Вона переконує, що одними дахами не обмежаться. Цього року виділили 1 мільйон 193 тисячі гривень на утеплення фасадів будинків. Зараз вже закінчують роботи по утепленню будинку за адресою вул. Короленка 68.
Інна Нікітіна