Самопал сухого листя і бур’яну подорожчав: у поліції назвали розмір штрафу

спалювання листя  каратиметься штрафом до 60 тисяч гривень або обмеженням волі на строк до трьох років

Мешканцям Київської області посилили покарання за умисне забруднення повітря. Верховна Рада прийняла законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження навколишнього середовища (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)”. Конкретно – спалювання листя  каратиметься штрафом до 60 тисяч гривень або обмеженням волі на строк до трьох років.

Про це повідомили у Патрульній поліції Київської області.

“Розмір штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків збільшився і становить від 30600 гривень до 61200 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років”, – сказано у повідомленні.

Також штрафуватимуть:

  • за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, пошкодження стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем – штраф від 91,8 тис. гривень до 153 тис. гривень.
  • за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – накладення штрафу на громадян від 1,5 тис. гривень до 4,59 тис. гривень і на посадових осіб – до 15,3 тис. гривень. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – штраф від 4,5 тис. гривень до 15,3 тис. гривень для громадян та від 10,71 тис. гривень до 18,36 тис. гривень для посадових осіб .
  • за випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах – карається штрафом від 3,06 тис. гривень до 6,12 тис. гривень для громадян та від 15,3 тис. гривень до 21,42 тис. гривень для посадових осіб.
  • за ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – штрафи від 6,12 тис. до 12,24 тис. гривень.

“Бережіть себе, своїх близьких, дихаєте чистим повітрям і повідомляйте на лінію 102, якщо стали свідком самовільного випалювання сухостою”, – наголошують у поліції.

Copy link
Powered by Social Snap