У Требухові перейменовують вулиці: небайдужим пропонують долучитися до обговорення

Броварська міська рада оголосила про початок громадських обговорень щодо перейменування вулиць у селі Требухів.

Йдеться про вулицю Жовтневу, якій пропонується повернути історичну назву Варченкову; вулицю Піонерська перейменувати на вулицю Степана Безлюда; вулицю Жукова – на вулицю Максима Швидака.

Довідка:

Вулиця Жовтнева раніше називалася Варченкова. Кут, яким і пролягає Жовтнева, місцеві так і йменують Варченковим, на честь місцевого роду Варченків, що жили та досі тут живуть. На розі вулиць Жовтневої та Гайової (Щорса) розміщена зелена зона. У минулому тут знаходився цвинтар, де ховали дітей, відомий під назвою Варченкове кладовище.

Вулиця Піонерська історичних назв не мала. Відомо, що в кутку поруч живе требухівський рід Безлюдів. Уродженець села Требухів Степан Безлюд, козак Армії УНР, боєць 6-ї Січової стрілецької дивізії, нагороджений Воєнним хрестом УНР.

Не вдалося встановити й історичної назви вулиці Жукова. Але з села походить рід Швидаків, тут народився Максим Швидак – молодший старшина 4-го куреня 2-ої бригади 4-ої Київської стрілецької дивізії Армії УНР. Учасник Другого Зимового походу. Страчений більшовикам під м. Базар. 

Обговорення про перейменування вулиць продовжаться до 15 листопада 2021 року. Свої пропозиції та відгуки усі бажаючі можуть передати у письмовому чи електронному зверненні в загальному порядку (для письмових), чи надіслати на офіційну електронну адресу Броварської міськради: info@brovary-rada.gov.ua. Або зателефонувати на номер контакт-центру6-11-11.

Читайте також: Сховати від дітей: на требухівському цвинтарі встановлять нову огорожу

Copy link
Powered by Social Snap