Добігає кінця черговий навчальний рік. Традиційно навесні підводяться підсумки та стають відомі імена найрозумніших старшокласників, які захищали честь міста на олімпіадах найвищого – Всеукраїнського рівня
СТАБІЛЬНО В ЛІДЕРАХ
Який найбільший подарунок для вчителя та водночас найвище його визнання? Звичайно – успіх твоїх учнів. В цьому сенсі броварські педагоги – щасливі люди.
«Бровари мають дуже хороший рейтинг в області. І спостерігається надзвичайно позитивна тенденція, оскільки з 35 переможців олімпіад Всеукраїнського рівня, яких виплекала Київщина, семеро – наші вихованці. Це свідчить про вагому підготовку, яку дають своїм учням наші педагоги», – каже завідувачка науково-методичного центру управління освіти та науки Олена Мартенко.
Цьогоріч педагогічна «скарбничка» Броварів поповнилася не одним десятком нагород та призових місць. Успішно подолавши «природній відбір» у власному закладі освіти та довівши, що не тільки серед однокласників, але й у місті тобі немає рівних у знаннях з тієї чи іншої дисципліни, школярі потрапляють на обласний етап.
Не забуваємо, що заняття в школі ніхто не відміняв, тому юним обдаруванням доводиться працювати наполегливіше та, годі й казати, важче, ніж їх одноліткам. Але такі титанічні зусилля мають певний сенс – адже високе звання «переможець олімпіади обласного рівня», а тим паче – перший в державі – дають додаткові «бонуси» при вступі до ВУЗів.
«У цьому році на обласні олімпіади від Броварів поїхало 73 дітей. За результатами цього етапу ми маємо 68 переможців, що становить 93%. Це надзвичайно високий результат і ми дуже пишаємося нашими учнями», – не приховує захвату методист по роботі з обдарованими дітьми Лариса Федоренко.
Не менше задоволення викликають і цифри у графі «переможці Всеукраїнського етапу». Так же, як і минулоріч, Бровари мають сім переможців на державному рівні. «Сухою» мовою цифр – з 12 учасників Всеукраїнських олімпіад – 7 переможців. Що й казати – віват, броварчани!
БЕЗ РЕЙТИНГУ, АЛЕ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ
Здорове суперництво та професійна конкуренція, погодьтеся, непогані супутники для стимулювання як дітей, так і дорослих. В минулі роки існували офіційні рейтинги, за якими визначалися перші у вихованні та навчанні – педагогічні колективи закладів освіти у містах, а також кращі міста на рівні освіти області.
«З минулого року наказом міністерства освіти визначення рейтингу не проводиться, але судячи з результатів обласних та всеукраїнських змагань, висновки можна зробити. Якщо Бровари мають 7 переможців на Україні, то Біла Церква, що має не менш потужний педагогічний колектив та методичну базу, цьогоріч виборола тільки 3 перемоги. Тому можна вважати, що Бровари залишаються лідером освіти на Київщині», – каже Лариса Федоренко.
Аналогічно не визначають власників «пальми першості» і в Броварах. Практично кожен заклад освіти має своїх «зірок», однак, як і в минулому році найбільше переможців 4го всеукраїнського етапу – п’ятеро з семи – навчаються у гімназії ім. С.Олійника. Цей заклад спеціалізується на роботі з обдарованими дітьми і, як бачимо, свій статус «кузні» майбутньої інтелектуальної еліти, підтверджує знову і знову.
«Якщо ми визначали б рейтинг серед навчальних закладів міста, то, звичайно, виділити хотілося б гімназію та спеціалізовану школу №5. Вони дали нам найбільше переможців обласного та всеукраїнського етапів», – розповідають у міському управлінні освіти та науки.
У п’ятій школі активно культивується робота за міжнародними програмами, участь у яких дає дітям можливість вдосконалити знання іноземних мов, спілкуватися напряму з носіями мови, а потім застосовувати набутий досвід у навчанні. До речі, наша СЗОШ № 5 – один з трьох закладів освіти в Україні, які стали переможцями проекту E-Twinning.
Педагоги та учні СЗОШ № 7 «полюбляють» писати для Малої Академії наук. Це досить серйозний вид учнівських робіт, фактично початок наукової діяльності і не кожен педагог візьметься за підготовку МАНівської роботи.
«Кожен з закладів освіти Броварів має потужну методичну базу, сильних педагогів та обдарованих дітей, тому, мабуть, правильно не визначати кращих чи найкращих. Зусилля кожного вчителя, кожного учня заслуговують на повагу та найвищу оцінку», – резюмує Олена Мартенко.
Ольга Підлісна